Jooksmine 19.05.2024

Ülikiirel Riia poolmaratonil kolm eestlast esikahekümnes

Pühapäevasest Riia poolmaratonist kujunes ülikiire, nii võideti nimetatud võistlusmaal naiste arvestuses tulemusega 1.07.13, mis on käesoleva hooaja maailma edetabeli 26s resultaat ning meeste võitjal jäi napilt puudu ühe tunni piiri alistamisest.

Hästi jooksid ka eestlased, kellest koguni kolm mahtus esimese kahekümne sekka.

Kiireim Eesti jooksja Riia maratoni 21,1 km distantsil oli Kristofer Erik Kamberg, kes lõpetas tulemusega 1.16.45 12ndana. Eelmisel pühapäeval teenis Kamberg Tartu maastikumaratoni 10 km distantsi võidu.

Endine suusamees Karel Tammjärv sai uue isikliku rekordiga 1.17.30 16nda koha. Ka Tammjärv võistles nädal tagasi Tartu maastikumaratonil, kus läbis sama distantsi ajaga 1.18.17.

Naistest oli Riia poolmaratonil kiireim Maris Heinaru, kelle tulemus 1.28.16 andis naiste arvestuses 17nda koha.

Maris pälvis samas ka võidu N45-49 vanuseklassis.

Eestisse tuli teinegi vanuseklassi võit, selle võttis Gunnar Koitne vanuseklassis M70-74.

Riia poolmaratonil jooksis ka kaks projektis Eesmärgiks Tallinna maraton treenivat eestlast. Jegor Sevastjanov sai tulemusega 1.27.52 100nda koha ning Kertu Rand läbis oma esimese poolmaratoni ajaga 1.44.23.

Kokku oli Riias poolmaratoni jooksmas 157 eestlast.

Riia maratonil jooksnud eestlaste tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

Maraton

Poolmaraton

10 km distants

5 km distants

Miilijooks

Poolmaratoni võitsid Samwel Nyamai Mailu (1.00.21) ja Judy Jelagat Kemboi (1.07.13) Keeniast.