Jooksmine 01.05.2023

Ümber Viljandi järve jooksu võit läks Eestist välja

Eesti vanim rahvajooks, tänavu 94dat korda korraldatud suurjooks ümber Viljandi järve toob alati kohale Eesti tippjooksjad. Tegemist on ühe kõige konkurentsitihedama Eesti rahvajooksuga, kus etteotsa jõudmine on tavavõistlustega võrreldes märksa keerulisem. Ent konkurentsitihe, suurte auhindadega jooksuüritus meelitab Viljandisse ka tugevaid välisjooksjaid, kes aeg-ajalt ka võistluse üldvõidu Eestist välja viivad.

Ka sel korral juhtus sedasi.

Selge võidu võttis Keenia jooksja Solomon Gachoka Kagimbi, kes läbis ligikaudu 12 km pikkuse võistlusmaa tulemusega 36.12. Kui Solomoni nimi võib siinsetele harrastussportlastele olla võõras, siis taustaks: tegemist on Tiidrek Nurme treeningkaaslasega, kes oli ka tema tempomeistriks hiljutisel Enschede maratonil. Viimati võttis Keenia jooksja suurjooksu võidu 2019.a., mil pjedestaali kõige kõrgemale astmele hüppas Ibrahim Mukunga.

Solomonile esikoha toonud tulemus oli küll mullusest ja tunamullusest Viljandi järve jooksu võiduajast halvem, kuid vaatamata sellele edestas Keenia mees Eesti kiiremaid jooksjaid enam kui minutiga.

Nädal tagasi Hamburgis suurepärase maratoni jooksnud Leonid Latsepov (Sparta) oli täna parim eestlane, tulemuseks talle 37.19. Kolmanda koha pälvis tänavu juba kaks rahvajooksu võitnud Olavi Allase (Tartu SS Kalev, 37.37).

Mullu tippspordist loobumisest teatanud Roman Fosti (Sparta) lõpetas neljandana (38.11), talle järgnesid Karel Hussar (Jooksupartner, 38.15) ning ka suviti laskesuusatajaks nimetatav Kristo Siimer (SK Biathlon, 38.55).

Naistest teenis väärt võidu nädal tagasi Kaunase poolmaratonil triumfeerinud Laura Maasik (Nõmme KJK), kellele löödi stopperid kinni, kui stardist oli kulunud 43.03. Konkurentsi tihedust näitab fakt, et kui tavalisel rahvajooksul on kiireim naine 10-20 koha piirimail, siis Maasik lõpetas üldarvestuses 33ndal kohal.

Mõnekümne sekundiga, kui päris täpne olla, siis 32 sekundiga kaotas Maasikule Pille Hinn (Sparta, 43.35). Naistest sai kolmanda koha Liis-Grete Arro (Kuldne Tervis jooksugruoo), kellele kirjutati diplomile numbrid 45.05.

Kiireim lätlanna, Ilona Marhele, noppis sel korral neljanda koha (45.48). Leila Luik oli viies (46.36) ning Maarja Mägi (Team Untamon Urheilu) kuues (47.24).

Kokku sai täna Viljandis tulemuse kirja 2287 osavõtjat, mis on mullusega võrreldes märkimisväärselt suurem number.

Kõiki VIljandi järve jooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit. Märkides päringulahtrisse soo ja vanusegrupi näed tulemusi ka vanuseklasside kaupa.

Kui sa osalesid Viljandi järve jooksul, palun anna ka tagasisidet võistluse kohta. Osavõtjate tagasiside põhjal selgitatakse 2023.a. parimad jooksuüritused. Tagasisidet saad anda käesoleva artikli lõpus toodud ankeedis. Tagasisidet saad anda kuni reedeni, 5. maini.

Võistluse ajavõtuteenus Championchip Eesti.