Jooksmine 14.09.2019

Valga-Valka rahvajooksul startis ka Pavel Loskutov, võidu võttis Joosep Perv

Eesti maratonirekordi 2:08:53 valdaja Pavel Loskotov on 49 aasta vanuselt aktiivsest sporditegemisest eemale tõmbunud, kuid aeg-ajalt lööb mõnel siinsel jooksuvõistlusel ikka kaasa. Valkas, Lätimaal sündinud Loskutov tegi kohalikel jooksuvõistlustel viimati kaasa 2017.a., mil osales Valgas toimunud Eest-Läti jooksu 5 km distantsil.  Reedel toimunud Valga-Valka rahvajooksul oli distantsiks 4,5 km ning Loskutovi resultaadiks 22:01 (49. koht).  Pašaga sama tulemuse sai kirja ka 15 aastane Anastassia Loskutova.

Võistluse võit jäi sel korral Eestisse, Joosep Perv läbis võistlusmaa 14 minuti ja 21 sekundiga edestades kiireimat lätlast Agnis Stupinskist 14 sekundiga. Kolmas oli Indrek Ermel (14.41).

Naistest oli kiireim lõunanaabrite jooksja Agate Caune (15.42), Anu Piiroja sai teise koha (15.56) ning Carmen Rääk kolmanda (18.00).

Kokku oli Valga-Valka rahvajooksu kahel jooksudistantsil rajal 196 võistlejat.

Valga-Valka rahvajooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.