Jooksmine 18.11.2017

Jekaterina Patjuk jooksis oma esimesel maratonil Eesti kõigi aegade neljanda tulemuse!

Jekaterina Patjuk püstitas täna Valencias Eesti käesoleva hooaja maratoni tipptulemuse 2:36:09.  Selle tulemusega oli Patjuk kiire ja hea korralduse poolest tuntud Valencia maratonil naiste arvestuses 10.  Tegemist oli Patjuki esimese maratoniga.

Tänane resultaat on ka kõigi aegade kiireim Eesti naisjooksja poolt joostud debüütmaraton, mis annab Eesti kõigi aegade maratoniedetabelis kõrge neljanda positsiooni.  Patjukist on maratoni kiiremini jooksnud vaid Jane Salumäe, Sirje Eichelmann ja Külli Pirksaar.

Jekaterina Patjukil jäi mullune hooaeg vigastuse tõttu vahele, spetsiaalset ettevalmistust maratoniks alustas ta käesoleva aasta märtsikuus.  Katja näitas head minekut juba septembrikuisel Tallinna maratonil, kus võitis 21,1km distantsi kümneminutilise edumaaga järgmiste jooksjate ees.

Patjuk alustas maratoni kiires 3.36 min/km tempos.  Esimesse, 5km vaheajapunkti jõudis ta tulemusega 18.01 ning poolmaratoni vaheajapunkti tulemusega 1.16.51.  Meenutuseks – septembris Tallinnas oli Patjuki tulemus samal distantsil 1.15.17.

Ühtlane tempo püsis 30.-nda kilomeetrini, misjärel väsimus hakkas oma esimesi märke näitama.  Patjuki tempo kukkus 9-10 sek/km kohta, kuid lubas endiselt väga korralikku tulemust.  Katja suutis suuremast tempolangusest hoiduda ja lõpetas tulemusega 2.36.09 (mitteametlik tulemus).

42,195 2:36:09 0:07:59 0:03:38 10

Maratoni võitsid Sammy Kirop Kitwara uue rajarekordiga 2:05:13 ja Aberu Mekuria Zennebe (2.26.17).  Kiireim Euroopa jooksja oli teisel kohal finišeerinud valgevenelanna Mazuronak Volha (2.27.14).

10 2:36:10 Jekaterina Patjuk EST 0:09:53

Harry Lembergi juhendamisel Tartu Ülikooli Akadeemilises Spordiklubis treeniv 34-aastane Patjuk on kergejõustiku Eesti meistrivõistlustelt võitnud individuaalselt 30 kulda ning püstitanud 3000m takistusjooksus kaheksa Eesti rekordit.

Eesti kõigi aegade edetabelit maratonis näed siit.