Jooksmine 24.03.2018

Roman Fostilt poolmaratoni MMil uus isiklik rekord ja Eesti kõigi aegade kolmas tulemus!

Ainsa Eesti jooksjana poolmaratoni MMi eliitnimekirjas startinud Roman Fosti tuli uue isikliku rekordiga 1.03.45 üldarvestuses 63 kohale.  Eesti rekordist jäi sel korral puudu vaid 45 sekundit.  Eesti jooksjatest on poolmaratonis kiiremad olnud vaid Pavel Loskutov ja Tiidrek Nurme.  Pavel Loskutovi Eesti rekord poolmaratonis on 1.03.00 (Göteborg, 2001).  Roman Fosti senine rekord oli Rooma-Ostia poolmaratonil joostud 1.04.41 (2015)

Värskelt treeninglaagrist tulnud Fosti eesmärk oli läbida poolmaraton 63 minutiga.  Võistlushommikul oli Valencias sooja 18 kraadi, kuid eliitjooksjad kurtsid suhteliselt tugevat tuult.

Stardi eel, vasakult: Eero Kookla, Roman Fosti, Margus Pirksaar.

Maailmameistriks tuli kolmandat korda järjest Keenia jooksja Geoffrey Kamworor (1.00.02).  Hõbedale tuli Bruneid esindav Abraham Cheroben (1.00.22) ning pronksile Aron Kifle (Eritrea, 1.00.31).

Euroopa jooksjatest oli kiireim viimased 4 aastat Keenias treeninud Šveitsi jooksja Julien Wanders (1.01.03, 8. koht).

Kiireim lätlane oli tulemusega 1.06.11 97. kohal lõpetanud Janis Viskers, Leedu jooksjatest oli kiireim Valdas Dopolskas (1.06.24, 104. koht).

Naistest tuli maailmameistriks maailmarekordi püstitanud Netsanet Kebede (Etioopia, 1.06.11). Joyciline Jepkosgei (Keenia) tuli hõbedale (1.06.54) ning Pauline Kamulu (samuti Keenia) pronksile (1.06.56).

Poolmaratoni MM-i muljeid näed ka lisatud videost.

Maailmameistri finishit näed siit videost

Avafotol poolmaratoni MMil startinud Jooksupartrneri jooksjad ja Roman Fosti enne starti.  Foto: Eero Kookla.