Uudised 02.07.2017
Autor

Soome kõigi aegade edukaim orienteeruja võitis Tartu Vägilase jooksu

Uudise pilt

Eestis toimuvad orienteerumise MM-võistlused on siia toonud mitmeid sportlasi, kes muidu Maarjamaa võistlustele teed ei leia.  Täna Tartus toimunud Vägilase jooks kujunes seetõttu oluliselt rahvusvahelisemaks ning kõige pikema kõrre tõmbas sel korral Soome kõigi aegade edukaim orienteeruja, Jani Lakanen. 

Lakanen on tulnud sportlaskarjääri jooksul kaks korda orienteerumise maailmameistriks, lisaks on tema auhinnakapis 5 MM-hõbedat ning 1 pronksmedal.  Ta on ka kahekordne Euroopa meister ja mitmekordne Soome meister.

Tänasest on Lakanen ka Vägilase jooksu võitja. Lakanen läbis ca 8km pikkuse Vägilase jooksu ajaga 35.05 ning edestas siinset jooksuparemikku soliidse edumaaga.  Teiseks tulnud Ülari Kais jäi maha 39 sekundiga (35.44) ning Hasso Paap peaaegu minutiga (36.02).

„Fantastiline seiklusjooksuvõistlus, kus oli nii tempokat jooksu, hüppamist, ülevalt ja alt minekut, roomamist, ronimist, rippumist, veetakistusi, sukeldumist, metsajooksu ning minule kõige raskemaks kujunenud jõumehe-takistused ehk kandmine, veeretamine ja tõmbamine, kus raskused olid kõigile samasugused,“ kommenteeris Lakanen võistlust oma FB-lehel.  „Oma keharaskusega takistuste ja pikamaajooksu ühendamine sobivad mulle endiselt sama hästi nagu nina näkku.  Üht takistust pidin küll kaks korda läbima, kuna (esimesel korral) tegin vea.  Õnneks oli ka selleks aega.“

Esimese kuue sekka mahtus veel teinegi Soome orienteeruja, Petteri Johannes Huikko lõpetas kuuendana tulemusega 37.32.

Naistest oli Vägilase jooksul kiireim Minna Kuslap (41.20), talle järgnesid Külli Sizask (42.29) ja Eleri Hirv.

Kõiki tänase Vägilase jooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

Kui olid isegi täna Tartus jooksurajal, siis anna ka omapoolne hinnang võistluse kohta.

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30