9 jooksjat tegid eile topeltpäeva – võistlesid nii Tartu Skechersi jooksul, kui Peetri Jooksul, Peetris võitsid Liina Tšernov ja Argo Jõesoo
Peetri Jooksu võistlusprogramm algas kell 14.30 lastejooksudega ning samaks ajaks jõudsid Peetri kohale ka tumedad äikesepilved. Järsku kõlas kärgatus, välk lõi platsi valgeks ning vihma hakkas tulema kui kraanist. Kõik lastejooksudeks kohale tulnud pered kogunesid Peetri kooli esisele katusealuste alla ning tekkis oht, et kordub Ööjooksu-nädalavahetuse tormiilm. Ent äikesetorm möödus sama kiiresti, kui tuli ning tulemuseks oli ainult lastejooksude veerandtunnine nihkumine ajakavas, mis õnneks põhistarte ei mõjutanud.
Kell neli, mil anti start Eestis ainulaadsele lastevankrite jooksule, oli temperatuur äikesejärgselt juba õnneks mõne kraadi võrra langenud ning pilvkate enam vihma ei lubanud.
Peale nelja anti start ka 5km pikkusele noortejooksule, mille võitsid Karol Hanga tulemusega 16.59 ning Anastassia Bogatõrjova (20.35). Noortejooksul käis rajal 154 jooksjat ning nende tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.
Peetri jooksu võistlusprogramm oli tihe – kell viis anti lähe samuti 5km pikkusele heategevusjooksule, mille raames läks kõikidelt osavõtjatelt 5 eurot Arnold-Chiari sündroomi põdeva 9-aastase Hanna-Liisa raviks. Hanna-Liisa füsioteraapiasse panustas 124 jooksjat, kellest kiireim oli Kevin Vabaorg tulemusega 16.54.
Heategevusjooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.
Kella kuueks kogunes põhijooksu, 10km starti enam kui 600 jooksjat ning oodata oli põnevat võistlust – rajale oli minemas mitmeid tugevaid jooksjaid, nt. naistest viimase nädala jooksul kahte Eesti rekordit uuendanud Liina Tšernov, tänavu võistlusrajale naasnud Jekaterina Patjuk, Kaisa Kukk, Kaia Lepik ning mõni tund tagasi Tartus Skechersi suvejooksul startinud Moonika Pilli.
Peetri jooksu auhinnalaud oli rikkalik - võitjale 300 ning järgmistele vastavalt 200 ja 100 eurosed auhinnarahad.
Augusti tihe võistlusnädalavahetus tähendas seda, et koguni 9 jooksjat olid ette võtnud plaani, mis tavainimesele tundub kahe kärbse korraga püüdmisena. Kuivõrd Skechersi jooksu start oli kell 12 ning Peetri jooksul kell 18, võimaldas kahe võistluse vahele jääv aeg kenasti Tartust Tallinnase jõuda ja soovi korral kahel võistluselgi võistelda.
Moonika Pilli märkis, et tal oli plaanis tugevate tempojooksudega nädalavahetus ning kuivõrd soov oli püüda ka kõrget kohta Tartu jooksusarjas, siis mõlemad võistlused ka ette võetud sai. Tartus oli plaan joosta 10km tempos 3.55 min/km ning sellest Moonika ka ilusti kinni hoida suutis, tulemuseks Tartu Skechersi suvejooksu teine koht. Peetri jooksul läks Pilli tempo küll natuke käest ära, tulemus 38.23 tähendas tempot 3:50 min/km, kuid õhtusel võistlusel andis see siiski tubli viienda koha.
Naiste arvestuses kohad 4-6, Kaia Lepik, Moonika Pilli ja Kristiina Verevmägi
Võistluse esikoha nimel käis naistest tugev rebimine kahe jooksja – Jekaterina Patjuki ja Liina Tšernovi vahel. Lõpuks jäi 15 sekundilise eduga peale Tšernov, kes vaid päev varem oli püstitanud miilijooksus uue Eesti rekordi. Liina Tšernovi võiduajaks uus isiklik rekord 34.18, Patjuki ajaks 34.33. Kolmandana lõpetas Kaisa Kukk (36.56).
Eilse võistluse esikolmik
Kas täna tuli uus isiklik?
„Vist tuli, ma tegelikult ei teagi veel oma aega,“ vastas Liina – rahvajooksudel ju koht tulemusest märksa olulise,. „Panin natuke hilja kella kinni. Tegelikult ma mõtlesin, et (tänane jooks) tuleb lihtsam, et tuleb aeglasem (jooks). Aga Katja oli väga tubli, ei saanud tempot alla lasta, tema ei lasknud mul tempot alla. Seitse kilomeetrit jooksime koos, siis läks (rada) natuke mäest alla ja ma läksin natuke eest ära. Seejärel ta vist natuke väsis.“
Kas tugevad võistlused jalgades ei olnud?
„Ikka on tegelikult,“ kommenteeris Liina oma tihedat võistlusgraafikut. „Eile olin staadionil ju, aga ega ma pärast neid võistlusi ei mõtle väga palju ette. Võistlen ära, hommikul ärkan üles, teen kerge sörgi, vaatan mis tunne on ja siis teen otsuse.“
„Kui Londoni MM oli, ja sinna ma peale ei saanud ju, siis pidingi tegema trenni kogu see aeg. Nüüd on jälle lõbus, trenni ei peagi tegema – võistled ja puhkad,“ märkis Liina.
Milline järgmine rekordijooks on?
„Ei hakka lubama . . . Plaan on järgmine nädalavahetusel Lappeenrantas joosta 800 m, aga ma räägin treeneriga enne ja homme vaatan, kui palju ma endast täna rajale jätsin. 10km on ikka palju rohkem, kui 1000m. Vast taastun ära.“
„Pole hullu! Minek on hea, peaasi, et haigeks ei jääks ja ettevaatlik peab olema.“
„Olen siin rõõmus-rõõmus, kuid sellise eufooriaga võib vahel väike pisike asi ära rikkuda.“
Meeste osas käis 10km võidu nimel samuti armutu võistlus. Algul võistlust juhtinud Andi Noot haaras viiendal kilomeetril kõhust kinni ning tema võistlus oligi läbi. Samuti selgete võidumõtetega rajale läinud Ilja Nikolajevit hakkasid samuti vaevama kõhuprobleemid, mis võtsid kõige teravama kiiruse võistluse edenedes kahjuks maha.
Kohtadele 4-6 lõpetanud Karel Hussaril, Olavi Allasel ja Jaanus Kallastel sündis autasustamisel plaan - pudelitel pjedestaali peal korgid pealt lasta ning võitjad märjaks kasta - mis mõni hetk hiljem ka teoks tehti.
Võistluse võitis sel hooajal teisigi häid starte teinud Argo Jõesoo tulemusega 31.44. Ilja Nikolajev finišeeris kuus sekundit hiljem tulemusega 31.50. Iljast jäi omakorda kuue sekundiga maha kolmandana lõpetanud Dmitri Aristov (31.56). Küsisime võistlusjärgselt kommentaari ka Argo Jõesoolt.
Meeste esikolmik
Kuidas võistlus läks?
„Hästi läks! Ma jäin väga rahule, poleks arvanud, et nii hästi sujub,“ kommenteeris Argo. „Teen praegu trenni, valmistun SEB Tallinna maratoniks. Eilegi oli veel lõigutreening.“
Räägi lähemalt võistluse käigust
„Liikusin (võistluse esimeses pooles) koos jälitajate grupiga. Ilja (Nikolajev) ja Andi (Noot) läksid alguses ees, ca 50m vahega. Vahepeal (Mark) Abner üritas tempomuutust, kuid tõmbas vist kinni sellega ennast. Viiendal kilomeetril sain Nooda kätte. Noot jättis siis jooksu pooleli. Kuuendal kilomeetril sain Ilja kätte, misjärel me hakkasime kordamööda vedama. Proovisin tal eest ära joosta, kuid ei õnnestunud.“
„Kaheksandal ta enam mind kätte ei saanud, sealtmaalt jäingi ette. Kui ta oleks kiirendanud, siis ta oleks mu kätte saanud. Ega mul tohutult sisse ei jäänud.“
Millised edasised võistlusplaanid on?
„Pärnu Kahe Silla jooksul olen rajal kahe nädala pärast, seejärel Tallinna maratonil. Tallinna maraton on põhieesmärk, seal tuleb nii palju panna, kui sees on. Loodan ikka isiklikku joosta. Praegu on isiklik 2.29, loodan alla selle joosta.“
„Trennid on läinud ka tõusvas tempos ja hästi. Suvel tegime üks kord päevas trenni, võtsime sel aastal mahud maha ning on hästi sujunud!“
Kõiki Peetri jooksu 10km tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.
Kui olid isegi rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse kohta.