Eesmärgiks Tallinna maraton 2023, Sparta tiim
Eesmärgiks Tallinna maraton 2023, Sparta tiimi kandideerivad järgmised jooksjad. Anna hääl oma lemmikutele hiljemalt pühapäeval, 18. detsembril. Palun hääleta oma lemmiku poolt vaid 1 kord, topelthääled kustutatakse.
Mari Kareda, 31
Eesmärk läbida Tallinna maraton ajaga 4:00:00.
Parimad tulemused. 10 km 1:01:00 (2017), 21,1 km 1:58:21 (2021), 42,2 km 4:49:26 (2019).
Olen kogu elu olnud füüsiliselt aktiivne ja tegelenud näiteks tantsimise, jooga, ujumise ja võrkpalliga. Umbes 5 aastat tagasi avastasin enda jaoks jooksmise ja sellest ajast alates jooksen iganädalaselt vähemalt 30 km ning osalen aeg-ajalt erinevatel spordiüritustel. Mulle meeldib ka väga kajakiga sõita, olen osalenud mitu korda Võhandu Maratonil ja sel aastal võtsin esimest korda osa ka Emajõe Maratonist. Olen osalenud erinevatel orienteerumise võistlustel ja naudin väga matkamist.
Tahan osaleda projektis kuna soovin, et inimesed saaksid aru kui kasulik on jooksmine vaimsele tervisele ja kui nauditav on see kui saad igal ajal olenemata ilmast ja kohast sporti teha ning sellega oma igapäeva vaimseid pingeid maandada. Minu jaoks on jooksmine tõeline teraapia – tunnen, et see teeb pea täiesti puhtaks igasugustest stressi ja pinget tekitavatest mõtetest ning loob meelele tasakaalu. See hea tunne, mis tekib umbes teisel kilomeetril ja kestab veel mitu tundi peale jooksu, on palju parem kui ükskõik milline Netflixi sari või lohutus-toit. Eriti tore on teha seda koos sõprade, töökaaslaste või pereliikmetega aga võrdväärselt mõnus ka klapid kõrvas mõne hea podcasti või muusika saatel.
Mul on igapäevaselt väga pingeline ja vaimset pingutust nõudev töö ning tahan sellest vabal ajal tegeleda veel hobidega, veeta aega sõpradega ja perega ning ka vahel lihtsalt niisama logeleda ja puhata. Just jooksmine on see, mille jaoks leian alati aega kuna tean, et peale seda olen värske ja terav ning valmis vastu võtma uusi väljakutseid.
Olgu see kas varahommikul üksi väike 30-minutiline kiire ring oma kodu piires või pikk 20+ km ring vabal päeval koos sõpradega ümber Ülemiste järve – mõlemad annavad garanteeritult hea enesetunde (muidugi pikema distantsi või kehva ilma puhul on enesetunne veel mitu korda parem!).
Olen täiesti tavaline tiheda graafikuga tööinimene, aga ma hoian oma pead korras jooksmise ja õues liikumisega ning usun, et seda suudavad kõik. Tahan näidata, et oma mõtete ja vaimsuse eest hoolitsemine on oluline ning jooks on selleks üks odavamaid vahendeid, pluss hoiab ka füüsiliselt ülihästi vormis!
Helen Loonurm, 36
Eesmärk läbida Tallinna maratonil poolmaraton ajaga 1:40.
Parimad tulemused 10 km 46:09 (2022), 21,1 km 1:48:05 (2022).
Veidi minu spordialasest taustast. Aastatel 1999-2003 käisin koolis korvpalli trennis. Peale Kuressaarest Tallinna kolimist muutus alates 2008 aastast trennis käimine lahutamatuks osaks minu elust. Tegelesin Body Pumpi, spinningu ja jooksmisega. 2014 suvel sündis mu esimene ja 2016 teine laps ja siis eriti enam trenni ei jõudnud. 2018 tundsin, et jaksan jälle trennis käija ja jätkasin jõusaali ja jooksmise trennidega. Kui 2020 märtsis Covid19 kõik lukku keeras, siis pühendasin ennast vaid jooksmisele. Nakatasin ka enda jõusaalihundist abikaasa jooksupisikuga. Nüüd jookseme ja võistleme koos. Esimese jooksuvõistluse tegin 2021 augustis Kuressaare linnajooksul (10km aeg oli 54minutit).
Sellest projektist tahaksin osaleda, sest jooksmine on mu suurim kirg ja minu kõige suuremad eesmärgid on seotud just jooksmisega. 2023 aastal on minu soov saada teadlikumaks ja kiiremaks jooksjaks. Jooksmisest on kujunenud minu jaoks midagi, mida ma mitte millegi vastu ei vahetaks. Mulle meeldib see müstiline rahu ja vabaduse tunne, mis jooksmine minus tekitab. See paneb mul alati silmad särama ja aitab hoida sisemist tasakaalu. Minu kohta käib täielikult lause “Running is like coffee, I'm much nicer after I've had one”. Ma leian alati aja, et teha oma jooksuring. Kui õhtul on tegemist, siis ärkan hommikul kell 5:30 ja lähen ringile 😊Oleksin kindlasti motiveeritud treenitav.
Oma olemuselt olen ma kohusetundlik, täpne ja uudishimulik. Kui mul on mingi eesmärk, siis annan endast kõik, et seda saavutada. Olen vaid täheldanud seda, et sean endale madalamaid eesmärke, kui päriselt võimeline olen. Kuna ma olen ka väga uudishimulik ja tahan kõike teada, siis leian ma iga päev aja, et oma teadmistejanu kustutada. Ma loen palju jooksmise ja üldse treeningute kohta, kuulan inspireerivad podcaste ja vaatan youtube’st treeningute teemalisi videosid. Lisaks loen veel psühholoogia- ja investeerimise teemalisi raamatuid ja ajakirju.
Selles projektis osaledes soovin saada targemaks ja kiiremaks jooksjaks, ning inspireerida ja innustada oma teekonnal ka teisi inimesi liikuma. Oleksin õnnelik kui suudaksin vähemalt ühe inimese jooksupisikuga nakatada kes tunneks, et “See tundub nii äge! Ma tahan ja tulen ka!” Enda kogemuse põhjal julgen õelda, et kõige raskem samm on esimene samm koduuksest välja. Edasi läheb juba lihtsamaks :) Kui oled korra kogenud jooksmise ekstaasi, oled alati valmis televiisori ees istumisest loobuma, et seda uuesti kogeda.
Kadri Kruus, 40
Eesmärk läbida Tallinna maraton ajaga 4:00.
Parimad tulemused: 21,1 km 2:11 (2022).
Mhhh, kooli ajal olin kehalises kasvatuses suvetööl. Ainuke kord kui tunnis pingutasin ja klassi kõige kiirema (ja pikema, mina 158 cm ja tema peaaegu 2 meetrit, või nii mulle tundus) tüdruku järel 4 km ringil teisena finisheerusin kahtlustasid klassikaaslased ja õpetaja, et jooksin läbi metsa. Ei jooksnud! Ausalt!
Jooksmisega hakkasin tegelema alles 2022 aasta alguses, kui Sandra Vabarna kutsus Asi On Minus naiste grupis poolmaratonist osa võtma. Muidugi olin nõus! Teadmata, et poolmaratoni pikkus on 21 km!
Esimene trenn, väljas miinuskraadid, jalas suusasokid ja tennised, distants 500 m.
Terve talv oli jooksmine raske ning pigem pidin ennast sundima. Alles suvel kui distantsid muutusid pikemaks ja keha tugevamaks hakkasin jooksmist nautima. Septembris poolmaratoni joosta oli kergem kui arvasin.
Tänaseks on jooksmisest saanud harjumus. Mõjub nagu meditatsioon ning kui kõike positiivset mis sellega seondub hakkaksin üles loetlema mõjuks see nagu TopShopi reklaam.
Soovin projektis osaleda, sest mõte päris enda treenerist ja meeskonnast tundub üle mõistuse äge!!!
Eesmärk: Joosta septembris maratoni ajaga 4 tundi. Liiga suur amps? Kindlasti!
Taavi Mänd, 30
Eesmärk läbida Tallinna maraton ajaga 4:00.
Parimad tulemused: 10 km 48:52 (2022).
Nooruses (9-19) proovisin natuke kõike, kuid milleski medaliteni ei jõudnud. Teismelisena ära jooksnud mitu Harku Rabajooksu, ja sõitsin ühe pooliku Tartu suusamaratoni ära.
Järgmine dekaad (19-29) suvine kardio oli 100% rulluiskudel; talvisel perioodil oli alati soov vähemalt korra lumelauatama jõuda, rohkem kordi oleks olnud liiga entusiastlik. Jõusaalis käimist alustasin mitu korda, aga ilma eesmärkideta läheb seegi paari kuu jooksul igavaks.
Nüüd juba üle aasta tagasi alanud järgmine periood (29a+) tekitas esimest korda elus huvi jooksmise kui spordi vastu…
Projektis soovin osaleda, sest see viiks mu ühele eluks püstitatud eesmärgile – joosta maraton ära – kindlasti lähemale. Praegu motiveerib end pidev areng, mis paraku piirdunud veel 10 km jooksudega. Ajas arenedes olen aru saanud, et praegu olen iseenese kõige suurem konkurent. Mingites eluetappides võiksin öelda, et väärtuslikum oli positsioon pingereas, kui eneseületus tulemuse näol. Nüüd ei kujutaks ettegi joosta järgmist tulemust aeglasemalt kui eelmist! Esialgne plaan oligi pidevalt oma tulemusi 10 km distantsil asuda parandama, sest paraku järgmine samm oleks professionaalne abi ja treeninggrupid, mida ise otsima küll ei läheks. Kuni siis selline ettevõtmine sotsiaalmeedias nagu ’Eesmärgiks Tallinna maraton 2023’ mingil põhjusel mu uudiste voogu jõudis.
Inspiratsiooni ja mõjuvaid põhjuseid, seda millele iganes, peab igaüks kindlasti ise leidma, peale ei saa suruda. Ühest küljest võiks väita, et olen piisavalt keskmine inimene, kellel puudub ülemäära kurb taustalugu, mis puudutaks ja inspireeriks igaüht. Teisalt, jällegi täidan tühimiku, pakkudes äratundmise rõõmu neile, kes peale kooli kehalise kasvatuse tundide lõppemist on leidnud liikumiseks palju abi ratastelt, olgu need auto, bussi, rongi või väntadega ühenduses. Ka mul läks ligi kolmkümmend aastat aega selles osas eneseleidmisega. Kunagi pole hilja.
Hanna-Liisa Mölder, 22
Eesmärk läbida Tallinna maraton ajaga 4:00.
Elan Tallinnas, kuid pärit olen väikelinnast Põltsamaalt. Nooremana pühendasin palju aega muusikaõpingutele ning treeningute vastu suurt huvi ei tundnud. Traditsioon võtta perega igal aastal Tallinna Maratonilt osa, on toonud mind jooksmise juurde. Esimest korda läbisin 10 km distantsi kõndides 2012. aastal. Iga kord võtsin endale eesmärgiks eelmise aasta aja parandamise ning nii sain ajalt 1:44:47 aastaks 2017 aja 57:04. Eelmisel aastal jooksin esmakordselt 10 km alla 49 min.
Edasi olen pannud end proovile poolmaratoni distantsil sama põhimõttega: 2018 - 02:15:08; 2021 - 01:54:08; 2022 - 01:51:24. Mul on tekkinud kirg jooksmise vastu ning soovin end panna esimest korda proovile järgmisel aastal maratoni distantsil võttes ajaliseks eesmärgiks 4h. Leian, et minu jooksmisharrastuse algus just Tallinna Maratonidelt ning pühendumus ennast alati ületada, innustab ka teisi jooksuhuvilisi. Olen seoses õpingutega tervisedenduse erialal teinud ka podcasti ning julgen enda mõtteid ja tegevusi avalikult sotsiaalmeedias inspiratsiooniks jagada.
Lisaks jooksmisele meeldivad mulle talispordialad. Põltsamaal on suurepärased võimalused murdmaasuusatamiseks kui ka kiiruisutamiseks, millega olen talveperioodil jooksutreeninguid varieerunud. Projekti puhul pakub mulle eriti huvi treeneri poolt koostatud treeningkava, et vältida ülekoormusvigastusi nii pika distantsi jaoks treenimisel. Varasemad vigastused mul puuduvad ning teadlik treening aitaks nende tekkimist ka vältida. Ootan ka väga grupitreeningud, et motivatsioon püsiks kõrge ning oleks seltskond, kellega koos oma teekonda jagada.
Helina Pärn, 39
Eesmärk läbida Tallinna maraton ajaga 3:40.
Parimad tulemused: 10 km 42:45 (2021), 21,1 km 1:42:02 (2019).
Mina olen 39-aastane 3 lapse ema. Nüüdseks veidi üle aasta elan, töötan ja õpin Tallinnas, aga sündinud ja kasvanud Saaremaal. Ehtne saarlane ikka. Töötan Mustamäe Linnaosa Valitsuses sotsiaalhoolekande osakonnas sotsiaaltöö vanemspetsialistina, ehk siis lihtsamalt öeldes - sotsiaaltöötaja.
Olen endale eesmärgiks seadnud ja lubaduse andnud, et 40. eluaastaks jooksen oma elu esimese täismaratoni ära. Kuna minu sünnipäev on 1. septembril, siis ajastus ning ka selle läbimine on ilus kingitus.
Spordiga olen käsikäes liikunud kogu senise elu- lapseeast alates roninud ja turninud puude otsas, katustel ja lakkades, katkikukutud põlved ja küünarnukid on minu lapsepõlve mälestused :) olen tegelenud nii jooksu (400 m kuni poolmaratonini), kergejõustiku, rahvatantsu, ujumise, rattasõidu, suusatamise, võimlemise, jooga, orienteerumise, mõned korrad ka Saaremaa Karujärve triatlonil tiimina kui ka erinevate rühmatreeningute (lemmikud les mills bodyattack ja bodypump) ning jõusaalini välja.
Jooksuvõistlustel hakkasin osalema vanemas eas uuesti 2015-2016, kuna tundsin, et üksi jooksmine on päris igav ja võiks huvi pärast proovida ning põnev oleks teada saada, milline minu tase on ja kas minust üldse võiks asja saada. 2016 panin end proovile poolmaratonis esmakordselt Ultima Thule maratonil Saaremaal ning ilma eelneva spetsiaalse treeninguta jooksin aja 1:45:51 ning sellest ajast olen rohkem osalenud erinevatel jooksuvõistlustel. Jooksmise nn treeningud on mul pigem olnud oma teadmiste ja uskumuste järgi.
Mul on olnud au pälvida tunnustust Saare maakonna parimate sportlaste seas, mõnelgi jooksul õnnestunud poodiumil olla, esindada maakonda erinevatel võistlustel ning ülim võit on see, kui olen saanud mõne mitte-jooksja nakatada jooksupisikuga. Aktiivne eluviis on mulle hästi loomupärane ning ka raseduste ajal olen end aktiivsena hoidnud ja olulisi piiranguid mitte seadnud. Minu 3 last on samuti spordipisikuga nakatunud- pojad (21 ja 17) tegelevad jalgpalliga ning on jõusaali fännid, tütrel (10) on tantsimine jalgades ja südames.
Projektis tahan osaleda, sest vajan eelkõige professionaalset tuge oma eesmärgi saavutamiseks - treenerit, kellel on oskused, teadmised ja kogemused. Treeneri koostöö treenitavaga on rohkemat kui ainult treeningkava koostamine ja selle järgimine. See põhineb usaldussuhtel, kus tuleb olla huntkriimsilma ametis nii lapsehoidja, tugiisiku ja psühholoogi roolis. Kindlasti soovin ka teistele seeläbi edasi anda spordipiskut, olla motivatsiooniks ja eeskujuks läbi oma vahetu kogemuse. Üksi treenida on raske, aga grupis koos mõnusa seltskonnaga ühise eesmärgi nimel lisab motivatsiooni ja aitab rajal püsida. Kohtudes uute inimestega võime sõpru leida kogu eluks ning avada uksi uutele võimalustele. Ja igal aastal peab ikka üks saarlane ka pundis olema.