Eesmärgiks Tallinna maraton: esimese kuu kahetised tunded
Maratoni ettevalmistuse esimene kuu möödus minu jaoks küllaltki rahulikult ning ilma suuremate muudatusteta, sest esimese treeningplaani sain päriselt kätte alles märtsikuu viimasel nädalal. See tekitas minus kohati vastakaid emotsioone. Suured muutused toimusid aga spordiklubi siseselt ehk Jooksupartneri klubi vahetas nime ja ma jooksen nüüd hoopis WellRun tiimis. Minu jooksutreener on Einar Kaigas.
Huvitav on seejuures, et ma pole oma treeneriga kordagi silmast silma rääkinud, sest Spartas toimunud testpäeval andis tema parasjagu loengut teistele kui ma vestlusvoorus osalesin. Eks see selgub jooksvalt, millal ma temaga esmakordselt vestlen – kas mina jõuan enne Viljandisse trenni või tema Tallinnasse/Tartusse treeningut läbi viima.
Treeningutest ka. Märtsi kuus jooksin kokku umbes 13h (110 km) ning tegin jõutreeninguid ca 20 h. Sisimas tean, et jooksu osakaalu oleks võinud olla palju suurem, kuid õnneks jõudsin siiski lausa kolmel korral spordiklubi WellRun ühistele jooksutreeningule. Ühes õppisime jooksutehnikat, teises jooksime lõike ning kolmandas keskendusime jooksuharjutustele ja üldfüüsise ettevalmistusele. Ühise grupiga koos trenni teha on ikka hoopis teine tunne!
Lisaks osalesin ma Tartus Seiklushundi poolt korraldatavad linnaorienteerumise etapil, kus saab korraga panna proovile oma orienteerumisoskuse, otsustamisvõimekuse ja jooksukiiruse hoidmise. Usun, et on see väga hea võistlus just algajale jooksjale, sest orienteerudes liiguvad aeg ja kilomeetrid märkamatult. Lisaks viib pidev kaardi jälgimine mõtted mujale. Tean, et paljud pelgavad alguses just seda orienteerumise osa, kuid linnatänavatel on see palju lihtsam kui arvata osatakse.
Aprill tuleb tõenäoliselt äärmiselt põnev, kuna treeningplaan näeb ette nii aeroobseid lühemaid kui pikemaid jookse. Samas sisaldavad need ka erineva pikkusega intervalle, vahelduvat tempot ja kerget taastavat liikumist. Esimeseks jooksuvõistluseks on planeeritud Raadi tänavajooks (7 km), mis toimub kuu teises pooles. Järgmises postituses muljetan lähemalt, kuidas sujub koostöö treeneriga ning kuidas jooksuspetsiifilised treeningud edenevad.
Minu igapäevaste treeningutega saab veidi lähemalt kursis olla Instagrami ja Strava kontosid jälgides.
Trennis näeme!
Daisi