Jooksmine 09.08.2021
Autor

Eesti pikim jooksuvõistlus kestis 55 tundi

Uudise pilt

Eesti pikim jooksuvõistlus on selline, mille täpset kestust stardihetkel ei tea keegi. Heavy metal ultra on nimelt viimase mehe jooks, mis kestab seni, kuni üks mees rajale jääb. Võistlus toimub 6,706 km pikkusel ringil, mille läbimiseks on aega täpselt 1 tund ehk 60 minutit. Igal täistunnil starditakse uuele ringile ning seda seni, kuni rajal on vaid üks võistleja, võistluse võitja.

Sel aastal kestis heavy metal ultra 55 tundi ning selle aja jooksul läbis kõige visam mees, Hannes Veide, 368,83 km. See number on uskumatult kõva. Võrdluseks, vaid kuu aega tagasi toimunud Nuuksio backyard ultrat võites läks Hannesel vaja 39 tundi ehk 261,5 km. 2020.a. Keilas toimunud  heavy metal ultral tõi võidu 308,476 km.

Kõige südikam konkurent oli Hannesele sel korral Läti jooksja Ritvars Kalniņš. Lätlane on siinsetel ultrajooksudel varemgi osalenud, septembrikuisel Sillamäe ultral oli ta 100 km distantsil tulemusega 9.17.28 teine. Võitjast jäi Kalniņš maha ühe ringiga läbides 362,124 km.

Kaks parimat olid selged juba esimese ööpäeva järel. Nimelt, võistlusprotokollis kolmandal kohal olev Reigo Lehtla astus rajalt kõrvale 24 tunni ehk 160,944 km läbimise järel.

Parim naine oli sel korral Laura Komp 134,12 kilomeetriga.

Hannes Veide teenis Keilas toimunud heavy metal ultra võiduga ka pääsme antud formaadi MM-võistlustele. Ent see pääse oli Veidel eelmise backyard ultra võiduga juba olemas.

Antud võistlusformaadi autoriks on ühe maailma raskeima jooksuvõistluse Barkley Marathon peakorraldaja Gary „Lazarus Lake“ Cantrell.  Ühe mehe ideest sündinud jooksuvõistluse korraldamisele on esitatud väga konkreetsed nõuded – nii on võistlusel ainult üks ametlik lõpetaja – viimasena rajale jäänud võistleja.  Kõik ülejäänud loetakse katkestajateks

Kõikidel antud formaadi järgi korraldatud võistlustel on kaks rada. Päeval läbitakse kilomeetreid maastikul, ööpimeduses ehk kell 21-7 aga asfaldil.  Formaadi nõuetest lähtub ka võistlusraja  pikkus – 24 tunniga koguneb 6,7 km pikkuse ringi läbimisel kokku 100 miili, mis kilomeetrites on küll üks tavalisele eestlasele arusaamatu number, kuid miilides tõesti vägagi ümmargune arv.

Selleaastasel heavy metal ultral osales 70 võistlejat.

Kõiki heavy metal ultra tulemusi näed Marathon100 andmebaasist SIIT.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha SIIN

Viimased uudised