Kui pikk on keskmine käimine? Aga keskmine uneaeg?
Kas ma liigun rohkem, kui teised inimesed? Aga magan ilmselt küll rohkem?
Tänapäeval, spordikellade ajastul, on vastused sellistele küsimustele kohe nurga taga piilumas. Värskelt avaldas ka Soome spordikellade tootja Polar oma kasutajate koondandmed liikumise ja magamise kohta ("2023: Reflected").
Polari raportist selgus, et keskmine käimine oli 4,4 kilomeetri pikkune. Tegemist on niisiis spordikellaga salvestatud käimise või käimistreeninguga, mis on tõenäoliselt eraldi selleks ette võetud. Võib olla kõnnitakse 4,4 kilomeetri jagu ka poodi, kooli, tööle või kinno, kuid selline jupp on igatahes spordikella poolt keskmise näitajana fikseeritud. Keskmiselt kulutati selle aja läbimiseks 65 minutit.
Kui sinu kõnniring on sellest pikem, siis kõnnidki teistest rohkem ja vastupidi. Keskmiselt.
Keskmine jooksuots on Polari andmetel 7,8 kilomeetri pikkune. Ilmselgelt: joostes jõuab kaugemale, kui kõndides.
Jooksmine ja kõndimine on ka kaks kõige populaarsemat liikumisharrastust moodustades vastavalt 19,22% ja 16% kõikidest spordikellaga salvestatud liikumistest.
Keskmine maratoniaeg Polari kasutajatel oli 2023.a. 4 tundi ja 10 minutit. Päris tubli tulemus. Oluliselt parem kui Marathon100 andmetel lihtsalt keskmine maratoniaeg. Kas see tähendab seda, et Polari kasutajad on keskmiselt kiiremad maratoonarid või hoopis midagi muud, on keeruline öelda.
Magamine. Tavaline inimene läheb magama kell 11.32 ja ärkab kell 7.02. Ehk kui kell heliseb kell 7, siis päris kohe ei saa keegi üles. Keskmiselt. Kokku tuleb uneaega seitse ja pool tundi.
Kas sa siis liigud rohkem võrreldes teistega või hoopis magad rohkem? Või mõlemat?