Rattauudised 18.08.2023
Autor
SISUTURUNDUS

Kuidas valmistuda oma esimeseks rattamaratoniks?

Uudise pilt

Treening

Treeninguga tuleks alustada juba varakult. Sõltuvalt sinu praegusest füüsilisest vormist, on oluline alustada vähemalt 3-6 kuud enne maratoni. 

Alusta lühemate distantsidega ja suurenda neid järk-järgult. Treening peaks olema mitmekesine, sisaldades nii pikemaid sõite, tempo- ja intervalltreeninguid kui ka lihasharjutusi. 

Kindlasti ära unusta puhkepäevi - need on sama olulised kui treeningpäevad. Sinu lihased ja organism vajavad aega, et taastuda ja ilma puhkepäevadeta tulevad kergesti vigastused ja ülepinge, mis pärsivad head sooritust võistluspäeval.

Varustus

Investeeri kvaliteetsesse rattavarustusse. Oluline on soetada korralik kiiver, kvaliteetsed ja niiskust hülgavad rattariided ning mugavad jalgrattakingad. 

Ratta valikul lähtu oma kehatüübist ja sõiduharjumustest. Kas sõidad eelkõige maanteel või metsaradadel? Või soovid ratast, mis oleks võimekas igal pinnasel? Usalda müügipersonali rattapoes, nende töö on teada ja soovitada parim ratas vastavalt sinu kehale ja eelistustele.

Rattavarustuse ostmine on üpris suur väljaminek, kuid ostu aitab kergemaks teha ESTO krediidiliin mis võimaldab laenata täpselt nii palju kui vajad ja maksta tagasi paindliku tagasimakse graafiku alusel. Lisaks sooritad esimesed 30 päeva peale lepingu sõlmimist väljamakseid intressivabalt. ESTO võimaldab sul keskenduda oma treeningutele ja maratoni ettevalmistusele, andes sulle tagavaraks vajaliku summa.. Uuri lisa: https://esto.eu/ee/kliendile/krediidiliin?lang=et

Toitumine 

Toitumisele ja vee tarbimisele on oluline hakata rohkem rõhku pöörama juba vähemalt 24 tundi enne võistluspäeva. 

Eelmisel päeval on kaval süüa suure süsivesikusisaldusega toitusid, näiteks pasta või pitsa, kuna süsivesikud püsivad pikalt kehas ja annavad maratoni ajaks energiat. Lisaks, tarbi rohkelt vett. 

Maratonile eelneval hommikul söö midagi kerget, mis annab energiat, kuid ei tee kõhtu liiga täis. Heaks valikuks on näiteks puder või keedumuna. 

Maratoni ajal on oluline tarbida piisavas koguses vett. Lisaenergia saamiseks on mõistlik kaasa võtta mõned energiabatoonid või -geelid, mida on rattasõidu ajal tarbida.

Pärast maratoni on oluline taastada oma energiavarud kvaliteetse toiduga. Keskendu värskele toidule ning valgule, näiteks salat ja liha.

Taastumine

Ära alahinda taastumise olulisust. Pärast pikki treeninguid või maratoni läbimist on oluline anda kehale aega taastumiseks. See tähendab piisavalt und, kvaliteetset toitu ja vajadusel ka taastavat treeningut, nagu venitamine või jooga. 

Ka lühem rahuliku tempoga rattasõit maratonile järgneval päeval on kasulik, kuna kerge koormus aitab lihastel kiiremini taastuda.

Positiivne mõtlemine

Viimane, kuid vähemalt sama tähtis osa maratoniks valmistumisel, on positiivne mõtlemine. Usu endasse ja oma võimetesse! 

Rattamaraton on väljakutse nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Positiivne mõtlemine aitab sul raskustest üle saada ja jõuda finišisse.

Edu treeningutel ja maratonil osalemisel! Ära unusta et oluline on nautida protsessi ja õppida igal sammul.

Loe rohkem ESTO makselahenduste kohta: https://arileht.delfi.ee/artikkel/120060196/esto-uuenduslikud-makselahendused-aitavad-klientidel-rahavoogusid-moistlikult-hajutada 

SISUTURUNDUS

Viimased uudised