Jooksmine 28.12.2022
Autor

Marathon100 talvine väljakutse motiveerib ka talvel liikuma

Uudise pilt

Talvel on kõige raskem liikuda ning ei ole vahet, kas teed seda autoga või jala. Juba õue minek võtab oluliselt rohkem aega, sest selga tuleb rohkem riideid panna. Õues on külm, vahel sajab midagi kaelagi, vahel on lihtsalt tuuline.

Ent otsustad siiski: „Täna lähen ja teen oma mõne kilomeetri pikkuse kõnniringi või jooksutiiru, vaatamata külmale ja lumistele teedele!“ Mõni aeg hiljem naastes õhetab nägu, värske õhk on pea klaariks teinud ning oled hoopistükkis puhanud ja mitte väsinud. Järgmisel päeval on needsamad liigutused kergemad ning ka ülehomme, kuni tekibki harjumus ka talvel end regulaarselt liigutada. Vahel läheb selleks aega üks, vahel kaks, vahel kolm nädalat, kuid liikumisalaste harjumuste tekkides ei kipu need nii lihtsalt kaduma. Hiljem mõtled, miks varem seda kõike ei saanud teha?

Selleks, et talvine liikumine ära ei ununeks ning muutuks harjumuspäraseks, ongi mõeldud Marathon100 väljakutse Talv. Talvisel pööripäeval, 21. detsembril algav väljakutse stardib mõnusalt enne suuri söömapühi, peale jõuluaega on motivatsiooni leidmine juba kergem.

Väljakutse eesmärgiks on vahemikus 21.12-31.01 läbida omal jalal 50 km (väljakutse Talv) või 100 km (väljakutse Talv, topelt). Kuigi need eesmärgid võivad tunduda lihtsad, siis kõige raskemad meetrid on ju alati need, mis viivad esikust õue. Õues liikudes kogunevad kilomeetrid muidugi kergemini. Väljakutse Talv peabki andma motivatsiooni just nende esimeste meetrite läbimiseks.

Väljakutse lõppedes saadetakse eesmärgini jõudnud osavõtjatele suur nunnu lumememmega medal, mis on väärt preemiaks selle eest, et talvel liikusid.

Arvesse lähevad kõik omal jalal läbitud kilomeetrid ja otse loomulikult ka suusatamine.

Korduma kippuma küsimustest:

  1. Kas 50 (100 km) tuleb läbida korraga või jupikaupa? Ikka jupikaupa.
  2. Kuidas käib tulemuste lisamine? Kõige kergem on tulemusi lisada käsitsi märkides läbitud kilomeetrid lahtrisse ning valides sobiva kuupäevade vahemiku.
  3. Kui tihti peab kilomeetreid lisama? Piisab ka sellest, kui lisad kilomeetrid väljakutse lõppedes, kuid jooksva hetkeseisu vaatamiseks võid iga nädala alguses lisada ka eelmise nädala kilomeetrid.
  4. Kuidas medal minuni jõuab? Medalid saadetakse tavapostiga, ükski medal kaotsi ei lähe, vajadusel paneme teisegi medali sinu poole teele ehk ükski osavõtja medalita ei jää! Kui soovid kasutada medali saamiseks pakiautomaati, siis märgi registreerimisel pakiautomaadi nimi ning lisa 3 eurot täiendavate saatmiskulude katteks.
  5. Kuidas registreerida? Registreerimiseks tuleb luua Marathon100 kasutajakonto, märkides nii oma nime kui postiaadressi (sest sinna saadetakse ju medal). Kui kasutajakonto on loodud tuleb samas valida üritusena väljakutse Talv või Talv, topelt, kinnitada osavõtt, tasuda osavõtumaks ja ongi kõik.
  6. Palju väljakutse maksab? Väljakutse osavõtumaks on 19,95 eurot ning just see osavõtumaks koos jaanuaris saabuva nupsiku medaliga ongi garantiiks, et sa ikka liigud. Registreerides tekib ka kohustus iseenda ees, kohustus liikuda.

Väljakutsele registreeri Marathon100 kasutajakeskkonnas siin:

https://marathon100.com/my

Viimased uudised