Marathon100 valmistab medalid 25, 50 ja 100 maratoni läbinud Eesti jooksjatele.
Marathon100 jooksutulemuste andmebaas on ainulaadne, kuna see sisaldab läbi aegade kõiki Eesti jooksjate maratonitulemusi.
Marathon100 jooksutulemuste andmebaas on ainulaadne, kuna see sisaldab läbi aegade kõiki Eesti jooksjate maratonitulemusi. Selline andmebaas võimaldab pidada täpset arvestust ka eestlaste poolt läbitud maratonide kohta. Päringu Jooksuhullud tulemused näitavad, et tänaseks on enam kui 200 maratoni jooksnud üks eestlane – Rein Pärn – ning 100 on täis saanud veel kolm maratoonarit – Benno Viirandi, Sergei Lõzin ja Meelis Atonen. Viimaste aastate jooksubuum on hoo sisse lükanud ka maratonijooksmisele. Nii on lähematel aastatel numbrini 100 jõudmas päris mitu siinset jooksjat.
100 maratoni läbimine on suur saavutus – selleni jõudmine nõuab ka saavutusega võrreldavat tähistamist. Marathon100 soovib väärtustada selliste jooksjate saavutatut, olgu selleks siis 25, 50 või 100 maratoni läbimine. Uurides teiste 100 Maratoni Klubide tegevust, selgus, et tavaliselt väärtustatakse ümmarguse numbrini jõudmist ei millegi muuga kui ikka medaliga. Läks siis ka Marathon100 sedasama teed ja võttis üheks eeskujuks Iiri 100 Maratoni klubi, kes kasutab kolme tüüpi medaleid – sajanda maratonini jõudnutele antakse kullakarva medal, number 50 õigustab hõbemedalile ning 25 pronksivärvi autasule.
Esimene partii medaleid on hetkeks tellitud ning peaks jõudma Eestisse uue aasta esimestel päevadel. Medalid on 60mm läbimõõduga ehk siis suured paksud ja ilusad. Kuna maratonibuum on Eestis alles noor, siis on ka neid jooksjaid, kellel oleks õigus vastav medal saada, vähe. Seetõttu lisatakse medalitele alles Eestis lasergraveeringu tehnoloogiat kasutades läbitud maratonide arv – olgu selleks siis 100, 50 või 25.
Kuna medalid on alles teel ning graveerimata, siis on kõigil medalikandidaatidel võimalus ses osas oma sõna sekka öelda. Kas numbrid 100, 50 ja 25 (ning loomulikult 200) on sobilikud? Kas ka 75 maratoni läbijad peaks medali saama? Kuidas hinnata nende jooksjate saavutust, kes läbivad nt 10, 20 või 25 maratoni ühe aastanumbri sees? Või siis ühe maratoni igas kuus? Kuidas arvestada ultrajooksude tulemusi antud numbrit leides? Kas ultrajooksu raames läbitud neli järjestikust maratoni lähevad arvesse ühe (ultra)maratonina või nelja maratonina? Kas ka poolmaratonide läbijaile võiks analoogilised medalid olla? Kogu tagasiside on ses osas teretulnud.
Kuna medalite valmistamine ja graveerimine läheb ka midagi maksma, siis peab ka Marathon100 neile hinna panema. Analoogilist mudelit kasutab ka näiteks ülalnimetatud Iiri 100 Maratoni klubi (ja ka teised sarnased klubid), kus iga mainitud medali eest küsitakse 25 naela. Milliseks kujuneb Eesti 100 maratoni medalite hind, see selgub peale nende Eestisse maabumist ning graveeringu ja kõikide kulude selgumist. Seniks aga – anna teada kes sinu arust neid medaleid peaks väärima. Võid lisada oma kommentaari ka siiasamasse veebi.