Jooksmine 26.02.2023

Moonika Pilli püstitas uue Eesti rekordi 24 tunni jooksus ületades ka 200 km piiri

Lisatud lõplikud tulemused

Moonika Pilli püstitas Espoos toimunud ultrajooksuvõistlusel uue Eesti rekordi 24 tunni jooksus. Moonika tulemuseks Endurance 24 h nimelisel võistlusel oli 203,441 km. Ühtlasi sai Pillist esimene Eesti naine, kes on ööpäeva jooksul läbinud 200 km pikkuse vahemaa.

Senine Eesti rekord kuulus Raili Rüütelile ja jäi kolm aastat tagasi napilt alla selle maagilise piiri. Nimelt läbis Rüütel 2020.a. septembris Sillamäel toimunud 24 tunni jooksul 199,25 km.

Moonika Pilli sai Espoo võistlusel üldarvestuses kõrge kuuenda koha ning oli naistest teine. Parim naine oli 238,055 km läbinud Satu Lipiäinen Soomest.

Ka Pilli senine isiklik rekord oli joostud Espoos, 2020.a. veebruaris toimunud Endurance’l jäi tema tulemuseks 194,425, mis oli sel hetkel samuti Eesti rekord. Tollane võistlus oli Pilli esimeseks 24 tunni jooksuks. 2016.a. tuli Moonika Eesti meistriks maratonis.

Esimese 12 tunniga läbis Moonika Espoo sisehalli 390 meetrist ringi 284 korda ehk jättis seljataha enam kui 110 km.

Eestlasi oli rajal kokku kuus. Liina Kesamaa sai tulemusega 160,995 km naistest kümnenda koha ning senine rekordnaine Raili Rüütel  78,398 kilomeetriga 84. koha.

Pekka Myllylä läbis 160,376 km (27. koht), Jaak Rohtsalu 153,574 km (30. koht) ning Olle Rõuk 145,595 km (37. koht).

Eesti kõigi aegade edetabelit 24 tunni jooksus (naised) vaata Marathon100 veebist siit.

Fotod: Facebook, Marika Roopärg