Narva Vägilase jooksu tagasiside 2017
Eestis korraldatakse järjest enam takistustega maastikujookse ehk takistuskrosse. Ka Vägilase jooks on tänavu kasvanud kolme-etapiliseks sarjaks, mille esimene osavõistlus, Narva Vägilase jooks, toimus pühapäeval.
Uute jooksuvõistluste tagasisidet on alati huvitav lugeda ning kuigi Vägilase jooksu on korraldatud ka varem, oli Narva võistlus esimene sealkandis. Võistlus igatahes osavõtjatele meeldis – keskmiseks üldhindeks tuli 9,37.
Korraldust hinnati 8,89 punktiga ning sisuliselt sama kõrge hinde sai ka stardi-finišiteenindus (8,78). Rada ja selle märgistus sai mõnevõrra madalama hinnangu (7,85), joogi-teeninduspunkte hinnati 7,15 punktiga ning auhindu-medaleid 8,37 silmaga.
Osavõtutasu ja hinna-kvaliteedi suhe on Vägilase jooksul paigas – küsimusele, kas võistlus on väärt oma osavõtutasu, tuli keskmiseks hindeks täpselt 9 punkti.
Kokku andis oma hinnangu 27 võistlejat, kellest kõik on valmis sel võistlusel ka järgmine aasta osalema.
Foto: Aldis Toome
Jooksjate kommentaarid
Seiklushundid nagu tavaks pakkusid ka sel korral täiesti teisest puust elamuse, mis jätkuvalt on oma ala parim siinmail. Kaunid vaated, erakordselt põnevad takistused kus midagi ka sellist millega suudeti meid taas positiivselt üllatada. Ehk vähemalt kolm uut takistust, kus end proovile panna. Ainus miinis läheb vaid joogipunkti teeninduse arvele, kus topsitäitjaid poldud ette hoiatatud, et topsid võiksid olla vaid pool täis, kuna teine pool läheb muudu suuresti raisku. Aga õnneks sai seda neile ka ise punkti läbides öeldud. Tulevikus mitte ainult võiks, vaid ka peaks sellega arvestama kui endale abilisi kutsutakse teeninduspunktidesse.
esimene takistus võiks olla selline mis ei tekitaks troppi ja samas venitaks inimeste vahesid piisavalt. pakke oleks võinud nt rohkem olla
Joogipunkte rohkem, võiks neid kaks olla.
Rohkem suunajaid raja peal (tean, et Narvas polnud see korraldajate süü).
Kohtunikud võiksid kohati aktiivsemalt ja häälekamalt infot jagada. Eelistaks karboniseerimata pudelivett.
Rohkem vabatahtlikuid
Ronimisseintele võiksid ka olla mingisugused alternatiivid. Kokkuvõttes tundus, et ülakeha tugevust läks vaja liiga paljude takistuste juures, mis seab enamiku naissoost osalejaid veidi keerulisse olukorda. Kui ronimisseinad jms kohustuslikuks teha, siis tahaks, et korraldajad paneksid iga atraktsiooni juurde tugevad abilised, kes vajadusel aitaksid - mõne seina juures polnud kedagi appi võtta ja seetõttu jäid need takistused ka ületamata.
Jōudu
Rohkem linte, et rada oleks selgemini näha kuhu joosta
Osade takistuste ette võiks teha nö teatise tahvlikese, mis kirjeldab mida antud takistusel tegema peaks. See võiks olla täiendatud näiteks mingi pildiga, et visuaalselt inimene kohe aru saaks. Samuti võimaldaks see tabloo nimetada iga takistuse eri nimega ja reklaamida ka sponsoreid rajal.
Mõne takistuse juures oli segane, et mis suunas peab pärast takistuse läbimist edasi jooksma, kuna koos ja ühesugused olid nii takistuse, trahviringi kui ka raja lindid. Paaris kohas oli ka lint katki läinud ja siis oli vaatamist, et kuhu täpselt peab minema. Suunamised ja viidad oleks kohati võinud olla selgemad.
Hea kui ennem oleks mingi legend olemas olnud. Mitte otseselt konkreetne, vaid millised takistused võivad ees oodata. Lisaks et kui on millegi tassimine, siis tuleb see tagasi samassse kohta tuua. Või et siis juhendaja suudaks seda piisvalt kiiresti ja arusaadavalt teha. Ja paari koha peal, kui jooksin, tekkis küsimus, et kuhu nüüd suunduda, aga sain hakkama, tuli veidi ringi vaadata ja leidsin ikka õige koha ülesse. Suppi ja kurgi asemele oleks pigem mingit puuvilju ja rosinaid hammustanud. Tee sai kah lõpus otsa, aga hea et tees suhkurt ei olnud :)
Rajatakistuste juures jäi mõnes kohas arusaamatuks mis tegema pidi, sest rajaturvajad ei osanud eesti keelt hästi. Ei osatud vastata küsimustele. Ning teises võistlusgrupis ei läbitud kõiki takistusi, näiteks puupakkude tassimises ei osalenud enamus teise võistlusgrupi võistlejaid, natuke ebaaus nende suhtes kes läbima pidid.
Kiiged olid ägedad! Tulevikus tahakski tegelikult saada rohkem selliseid takistusi, mis panevad proovile ka tasakaalu. Tasakaalu nõudvad takistused võiksid olla tegelikult üsna heaks naiste vs. meeste võimekuse ühtlustajaks. :) Rehvide kantimine oli ka väga lahe, palun seda veel ja naiste jaoks võiks see isegi raskem olla. Koormarihmadel kõndimine oli ka tore, seda võiks edaspidi ka olla ja vahemaa võiks pikem olla.