Varustus 13.11.2024
Autor

Polari uus Vantage M3 kell teeb jooksja valiku lihtsaks

Uudise pilt

AMOLEDekraanid muutsid omal ajal telefonide kasutajakogemust märkimisväärselt pakkudes kontrastset ja erksate värvidega pilti ning tehes seeläbi info visuaalselt kergesti tarbitavaks. Sarnane ekraanirevolutsioon jõudis spordikelladeni mõnevõrra hiljem, kuid on nüüdseks saanud korraliku hoo sisse. Nii teatas ka Soome kellatootja Polar äsja uue AMOLEDekraaniga Polar Vantage M3 lansseerimisest. Miks uue ekraani kasutusele võtmine oluline on, sellest saad aimu, kui paned pimedal novembriõhtul jooksma minnes käe peale nii Polar Vantage M3 kui sama mudeli eelmise versiooni, M2. Võiks lühidalt öelda: nagu öö ja päev, M3 on loomulikult päev ja tuhmi ekraaniga M2 öö. Ent räägime kõik olulise siinkohal ära.

Esmalt, tõenäoliselt saab Vantage M3-st Polari müüdavaim mudel. Miks? Sest sel on omadused ja hind väga heas tasakaalus. Kella funktsioonid on Vantage M3-l ju tegelikult samad, mis mõnevõrra kallimal Vantage V3-l, kuid hind 200 euro jagu soodsam. 200 eurot on päris suur summa. Loomulikult, M3 on ka väiksema ekraaniga ning aku vastupidavus nõrgem, kuid sisu ehk funktsioonide osas Vantage V3-l ja Vantage M3-l erinevused puuduvad.

Teisisõnu, Polar on harrastussportlasele kella valiku väga lihtsaks teinud. Nii Vantage M3, Vantage V3 kui Grit X2 Pro pakuvad samu funktsioone. Kõik need kellad jälgivad sinu unekvaliteeti, taastumist, kehatemperatuuri, fikseerivad treeningutel randmelt täpse pulsi, liikumiskiiruse, läbitud vahemaa, pakuvad mitmeid erinevaid teste ning võimaldavad selgelt kuvatud kaartidel jälgida sinu liikumist. Loomulikult sobivad kõik need kellad nii jooksmiseks, rattasõiduks, ujumiseks, triatloniks, kui kümneteks muudeks spordialadeks.

Uue ekraani eelised tulevad kõige paremini välja pimedatel õhtutel või värviliste kaartide kuvamisel ekraanile

Ent kellade väljanägemine ja nende valmistamisel kasutatud materjalid on erinevad. Kui Grit X2 Pro korpus on valmistatud vastupidavast roostevabast terasest ning Vantage V3 korpus alumiiniumist, siis Vantage M3 korpuse valmistamisel on kasutatud tugevat plasti, mistõttu see on nimetatud kolmest kellast ka kõige kergem kaaludes ilma rihmata vaid 35 grammi. Materjalikasutusest tingituna vastab Grit X2 Pro ka sõjaväe standarditele ent M3 mitte. Ent millal sa viimati liivatormi kätte jäid? Võib olla ei olegi seda kõike tavaliselt vaja, sest ka sel, et M3 on nimetatud kolmest kellast kõige kergem, on oma väärtus.

Ka ekraani mõõt on väiksem, Vantage M3 ekraan on 1,28 tollise läbimõõduga, V3 1,39 tolline, kuid seda erinevust on raske tajuda. AMOLED ekraan on ju niivõrd kontrastne kuvades kogu info väga selgelt ka väiksemale ekraanile. AMOLED ekraanide punktitihedus on ju seni kasutatud MIP ekraanidest oluliselt suurem, samuti on selle värvid eredamad, mustad mustemad ning kontrastsus parem. 

AMOLEDi eelised tulevad eriti hästi esile just nüüd, pimedas novembris, mil valgust tavapärasest vähem on. Nii saad argiõhtul peale tööd jooksma minnes info kiirelt ja selgelt kätte.

Kõige olulisem kuva on treeningul kahtlemata see, kus on sama-aegselt neli näitu ekraanil - hetke pulss, kiirus, vahemaa ning treeningu kestus, kuid kõik treeningreziimid on loomulikult seadistatavad.

Aku säästmiseks lülitab Polar Vantage M3 ekraani vaikimisi välja ehk see on tavaolekus must, täpselt nagu mobiiltelefongi. Ekraan ärkab ellu, kui seda liigutada ehk silme ette tõsta. Kiirendusandur saab aru, et oled käe üles tõstnud ning kuvab ekraanile need näidud, mis sulle olulised on. Ekraanile saab kuvada kolm-neli näitu, allkirjutanu valis välja lisaks kellale kuupäeva, päikesetõusu ja -loojumise ajad, hetke pulsi ning aktiivsusnäidu, kuid nende asemel võid kuvada ka muu olulise info.

Ka trennis on kella ekraan vaikimisi välja lülitatud. Kiirendusandur, mis saab aru käe liigutamisest, on hea, seetõttu ärkab ka kell kiiresti ellu. Ent kella seaded pakuvad ka võimalust, et näiteks kõikide jooksutreeningute korral ongi info kogu aeg ekraanil või näiteks tänase treeningu puhul on info alati ekraanil. Selline info hoidmine ekraanil kulutab küll akut, kuid on vahel, näiteks võistlustel oluline. Võistlustel on su liikumiskiirus ju suurem ning soovid ka info kiiremini kätte saada.

Aku peab vastu kuni 30 tunnise treeningu, säästurežiimis ka 70 tundi, kuid kas see number on 30, 40, 50 või 70, ei olegi igapäevajooksjale tegelikult oluline. Tavaline treening mahub ju kahe tunni sisse, pikem jooks võib võtta 3 tundi aega, maraton 4-5 tundi, ultra või täispikk Ironman enam kui 10, kuid kõik need numbrid on ju väiksemad kui 30. Nii või teisiti, kella laadimine enne tähtsamat võistlust on alati selline hea võistluseelne rutiin. Kui võistlusi ei ole ja nädalasse mahuvad mõned treeningud, siis tuleb Vantage M3 laadida keskmiselt korra nädalas, mis on tänapäeval üsna mõistlik laadimissagedus.

Allakirjutanule meeldis valge tuhmjalt läikiva randiga kreemjat värvi kell, kuid ka must on kena ja klassikaline.

Erinevat värvi korpusi pakub Polar Vantage M3-le hetkel samuti kaks, musta ja kreemjat beeži ehk ka siin on valik jooksjale lihtsaks tehtud. Must on meeste ja kreemjas kuldse ekraani ääristusega kell on naiste kell. Mõlemad variandid on tegelikult ilusad ja neid pakutakse sama tooni kellarihmaga komplektis. Rihmad on uuel kellal samuti head, kerged, hõlpsasti randme ümber kaarduvad ehk teisisõnu – ergonoomilised. Rihm on ju kella üks olulisemaid komponente, sest just see määrab, kui mugav on kell su randmel. Polar Vantage M3 on mugav.

Polar Vantage M3 kella rihm on ilus, kuid ka funktsionaalne, kaardudes kergelt ümber sinu randme

Puudustest rääkides, eks uue kellaga oleks ka uusi omadusi oodanud, kuid Polar Vantage M3 funktsioonid on tõesti täpselt needsamad, mis Polar Vantage V3-l. Ent kõik sõltub ju alati võrdlusbaasist, võrreldes Vantage M2-ga on edasi astutud ikka väga pikk samm. Ning uutest omadustest rääkides: 2024.a. on väga keeruline spordikellale välja mõelda uusi omadusi, mis jooksja, ratturi või triatleedi jaoks ka tõesti olulised on. Kõik hea on juba ammuilma välja mõeldud.

Seega kokkuvõtteks, see kas valida Polar Vantage M3, V3 või Grit X2 Pro sõltub eeskätt kahest asjast – kui palju on sinu jaoks mõistlik kella peale kulutada ning milline välimus sulle rohkem meeldib. Kas üks kell on parem, kui teine, on rohkem juba maitse küsimus.

Polari Vantage M3 kella müüb Eestis Mefo ning nende esindusest või Polari veebilehelt https://www.polar.com/ee/ leiad vajadusel ka rohkem infot uue kella kohta.

Viimased uudised