Rapla Selveri jooksu tagasiside 2017
Rapla Selveri jooksu tagasiside on nagu EKG diagramm – käib vongeldes üles-alla. Kui Marathon100 alustas jooksuvõistluste tagasiside kogumist 2015.a., sai Rapla Selver jooksjatelt koondhindeks hädised 6,17 punkti. Mullu tehti suur samm edasi ning 8,54 silma tõestasid, et korraldajad ei lepi lauskriitikaga. Ent tänavu tegid jooksjate hinnangud jälle sammu tagasi ning vähemalt kommentaare lugedes oli üheks oluliseks põhjuseks ses osas stardi-finišiteenindus, mis sai jooksjatelt ka kõige madalama hinde.
Ent jooksjate tagasiside oli täiesti äärest-äärde. Hindeks tuli nii kümneid, viisi kui ühtesid ehk kasutusele võeti kogu skaala 1-10 - ehk teisisõnu, oli nii neid jooksjaid, kes jäid võistlusega väga rahule, kui oli neid, kes olid pettunud. Ebatavaliselt suur oli ka nende jooksjate osakaal, kes küsimusele – kas sa osaleksid sel võistlusel ka järgmisel aastal – vastasid kahjuks „EI“.
Võistluse koondhindeks sel korral 8,16 (mullu 8,54). Korraldus sai punktisummaks 7,85 (mullu 8,19).
Rada ja selle märgistust hinnati 8,29 punkti vääriliseks (mullu 8,58). Oluliselt madalamad hinded said joogi-teeninduspunktid (7,60) ning stardi-finišiteenindus (6,81).
Auhindu-medaleid hinnati ainsa küsimusena mullusest kõrgemalt (8,31).
Kokku andis oma hinnangu 55 jooksjat.
Jooksjate kommentaarid
Finishi korraldus oli kehv. Kui juba pidi järjekorras seisma (mis juba on halb), oleks võinud vee kõige esimesena saada.
Võistluse viimane lõik kruusal tegi meele mõruks, ülejäänud rada väga hea.
Noored vabatahtlikud olid silmapaistvalt püüdlikud! Ja neid oli piisavalt palju.
Teises joogipunktis oleks võinud olla spordijook spordijoogi topsis ja vesi teises (oranz) topsis. Stardinumbrite jagamise põhimõte väga imelik. Eelmise aasta aeg 35.22 ,mis eeldaks numbrit 1-100 ,aga numbriks 700.
Finišijärgne teeninduse korraldus oli kohutav!
Võrreldes teiste sarjas olevate jooksudega on korralduse kvaliteedis ikka suur vahe, kahjuks negatiivse poole. Vaid mõned näited. Raja tähistus halb ja joogipunktis ei saanud juua, sest ei olnud topse, mida saaks kas või ise haarata. Lõpus nänni jagamine - ei kannata kriitikat. Oleks kotid komplekteeritud, ei oleks olnud nurinat ja massilist järjekorda, et saada isegi kätte oma joogipudel. See kahe poole vahel kargamine peale jooksu oli tüütu (ühel pool medal, teisel pool pudel jne). Juhend võiks kodulehel olla põhjalikum, palju küsimusi pidi kohapeal esitama sekretariaadile. Protokoll üldse ja stardinumbritega protokoll ilmus hilja. Paljudelt tuttavatelt oli kuulda sama nurinat.
5 km viimane linnavahelisel lõigul puudus täielik kaos. Lõpetajad kes ületasid teed et minna auto parklasse segasid jooksu kulgu.
Peale jooksu pidi 10 min ootama järjekorras, et saada joogipudel :O
Panin kõik hinded 10, sest oligi hea jooks, ilus ilm, kiire rada, palju rahvast, suht mõistlik ilm, massazi sai ka veel, no ei leidnud kus norida!
Suurepärane finišijärgne teenindus - valida sai mitte vee, spordijoogi ega ka mitte alkoholivaba õlu vahel, vaid kõik see oli "hinnas"! Lisaks jookidele oli veel õun ja kohupiimast pannkoogid - üks korralik lõuna! Hea on näha, kuidas Rapla jooks iga aastaga paremaks muutub!
See mis peale finišit toimus oli muidugi suur segadus. Joogid kõik lahti arutamata, asju sai kolmest erinevast kohast, suur hulk inimesi kuumal päeval külg külje kõrval, ei saanud aru kuhu peab minema, ühesõnaga vajab parandamist. Rajal võiks mõni ergutuspunkt veel juures olla, teeks tuju rõõmsamaks.
Iga aastaga muutub korraldus ladusamaks, võistluskeskuse ala on suhteliselt väike ja sellest ka mõningane trügimine peale jooksu, aga see ei vähenda head emotsiooni
Kas rajal oli mõni söögipunkt ? imelik küsimus, nii lühikesel jooksul ei hakka keegi sööma. / mõned kurvid tundub joosti küll üle haljasala otseks, võiks selgemalt rada piirata.
Jooksurada oli võistluse nõrgim koht, sisuliselt turvamata ja tähistamata. Ühel pöördel tekkis olukord, kus auto sõitis ette ning jooksjad pidid läbi trügima auto ja kõrge äärekivi vahelt. Sellise koha peal oleks vabatahtlik olnud vajalik. Joogipunktide võimekus ei vastanud osalejate arvule, mõned topsid paari laua peal sellise massi juures ei ole kindlasti piisav
Muidu oli kõik väga tore, kuid kodulehel võiks tunduvalt rohkem infot olla. Näiteks puudus info parkimiskorralduse ja pesemisvõimaluste kohta. Aga rada oli kiire ja kõik muu super!
Finišis oli joogipudeli järjekord. Sellist asja polegi varem vôistlustel näinud.
8nda kilomeetri tähis oli vist sadakond meetrit liiga varajane. Muus osas igati vahva võistlus!
Üritus areneb iga aastaga paremuse poole. Medal oli väga ilus, joogipunktide inimestel käis küll kibe töö aga naid said hakkama (vähemalt sel hetkel, kui mina need läbisin), finišis tekkis küll korralik järjekord aga õnneks läks kiiresti (ehk lisada järgmine kord rohkem abilisi jagama). Ainus mis oli veider, olid loosiauhindade jagamine - kus oli kirjas, et need üldse toimuvad? Mida loositakse? Ja et sellel ajal peab olema kohapeal? Ma ei tea, kas ma olen pime ja kurt aga minust jooksis see info küll mööda...
Rajal oli liiga vähe julgestajaid. Märjamaa ring oli täiesti julgestamata, samuti osad teeristid. Kui kuskilt kokku hoida, siis selle pealt küll ei tohiks.
Muidu on rada suurepärane, kuid kui õnnestuks kuidagi see viimase pehme pinnasega lõigu asemel joosta asfaldil, siis oleks suurepärane. See pehme lõik tõmbab ikka lõpuspurdi hoo maha ja mõjub halvasti lõppajale.
LIIKLUSKORRALDUS!?! Te panete võistluskeskuse ühele poole peatänatavat ja parkimine on teisel pool, äkki keegi reguleeriks seda ühte ülekäigurada? Või paneks siis juba kogu lõigu kinni, et inimesed eemale sealt suunata. See tekitaks väiksemad ummikud ma usun. Seda tavaliikleja seisukohast just eriti. Jooksjana nägin mitut ohtliku hetke, nt mini rimi juurest väljakeeravad autod ja jooksjad segamini. Seal parkla juures oleks võinud olla inimene. Kahesuunaline liiklus jooksu trassil? Minust möödus seljatagant metsaveorekka ja vastu tuli sõiduauto, kumbki ei sõitnud seal alal lubatud kiirusega, vaid kiiremini. Autod ja jooksjad segamini, ei ole just parim lahendus, Raplas saaks kindlasti teha raja, kus on autodega kokkupuudet vähem. Samas kui rada mitte muuta, siis kindlasti on võimalik seda turvalisemaks teha :) Pärast finišit ei ole normaalne seista päikese käes ilma igasuguse varjuta ja oodata järjekorras vett! Medali, õuna ja nännikotiga, ei ole kellelgi kiiret, aga vesi võiks olla kohe pärast finišit saadaval. Nii palava ilmaga nagu oli, oleks võinud tekitada kolmanda joogipunkti juurde. Spordijoogi ja vee võiks panna erinevatesse topsidesse, sest näiteks esimeses joogipunktis ei hõigatud kummal laual kumb jook on. Tekitage endale teeäärde prügikotid pärast joogipunkte: on lihtsam nendel vabatahtlikel, kes neid koristama peavad ja jooksjatel samuti, kuna selle prügi sees ei ole just eriti meeldiv joosta. Üldiselt on rada mõnus joosta ja mul on hea meel, et osalejaid oli nii palju! Kohtumiseni järgmisel aastal ;)
Joogipunkti paluks vähemalt kolme lauda (vesi-spordijook-vesi). Kohutav oli finishi järgne teenindus. Alul pikk järjekord, et medal kätte saada ja siis ei saanudki aru kus mida antakse. Palava ilmaga võiks lõpetajale ikkagi esimese asjana veepudel kätte anda. Mitte et pead enne vee kättesaamist mitmes järjekorras seisma.
Hea kiire rajaga võistlus, ilm juhtus jälle olema super. Veidi võiks vetsude arvu järgmisel aastal suurendada, järjekord kippus pikaks minema.
Linnajooks, millest julgelt üle 5km on maanteel.
Kõigepealt, suur-suur aitäh korraldustiimile ja vabatahtlikele, kes andsid endast parima sel pühapäeval. Aga paar negatiivset kommentaari ütleks küll: - minu ammune unistus joogipunktide kohta - võiks olla eraldi lau(a)d, kus valatakse vett mitte kuhjaga, vaid näiteks pool topsi ja isegi vähem. Seekord oli jälle joogipunktide juures täielik veeuputus, sest nagu ma tihti näen väga palju jooksjaid võtavad topsi ja vähemalt pool sellest kohe läheb maha. - finišijärgne teenindus oli üks kehvemaid viimase aasta jooksul. Ma isegi ei tea, mis oli põhjuseks. Nagu kõik jooksjad tulid finišisse korraga ja selle rahvamassiga polnud arvestatud.