Ratasepp võitleb Šveitsi ultratriatlonil neljanda koha eest
Šveitsis toimuval kümnekordsel katkematul ultratriatlonil on Rait Ratasepp jõudnud finišisirgele – 340 jooksuringist on läbida jäänud vaid 51 ehk teisisõnu 63,75 kilomeetrit. Nüüdseks on ka esikolmik oma võistluse lõpetanud ning Rait võitlemas neljanda koha eest. Hetkel (laupäeva hommikul kell 9.45) on Ratasepp edestamas viiendal kohal paiknevat šveitslast Daniel Meierit viie ringiga. Kuivõrd Rait läbib 1,25km pikkuseid ringe keskmiselt 7,5 minutiga ehk 3-6 minutit Meierist kiiremini, ei tohiks jooksutemposid kõrvutades järjekord enam muutuda. Ent ultratriatlon on ettearvamatu ning määravaks saavad Rataseppa ja Meieri strateegia viimasel võistluspäeval – palju joostakse ja palju puhatakse.
„Raidu hommik väga kerge ei olnud. Toit ei taha ikka kuidagi alla minna, aga peab sundima,“ kirjeldatakse Eesti ultrasportlase seisundit tema FB lehel.
Ratasepp naasis kuuetunniselt puhkuselt täna varahommikul, kohaliku aja järgi kell 6.38 ning kuivõrd varasemalt on Rait teinud puhkepause keskmiselt iga 30-40 ringi järel, võib eeldada, et Rait võtab ka enne lõpetamist korraks aja maha.
Võistluse lõpetas esimesena 53-aastane ungarlane Ferenc Szönui (avafotol), kes läbis 38km pikkusest ujumisdistantsist, 1800km pikkusest rattaetapist ning 422km pikkusest ultramaratonist koosneva kümnekordse triatloni 213 tunni 44 minuti ja 4 sekundiga.
Szönui hüüdnimeks on race machine ehk võistlusmasin. Ta on läbinud 112 Ironmani, sealhulgas 30 täispikka Ironmani triatloni 30 järjestikuse päeva jooksul. Tema kontol on ka kolm legendaarse Spartathloni (246km) jooksuvõistluse edukat lõpetamist, samuti maailma üheks raskeimaks peetav rattavõistlus Race Across America.
Teiseks tuli rattasõidu järel liider olnud 58-aastane britt David Clamp (fotol), kelle viimased ringid olid parajaks katsumuseks – kõik varbad teibitud ja suurt valu tegemas. Clamp kaotas ungarlasele kolme ja poole tunniga. Ka David Clamp pole papist poiss – ta on läbinud maratoni ajaga 2.35, täispika triatloni tulemusega 8.59 ning püstitanud ka double-deca ehk 20-kordse triatloni maailmarekordi . . . Samuti on ta tulnud kümnekordses triatlonis maailmameistriks.
Kolmanda koha võttis prantslane Laurent Guinette (39), kelle lõpuajaks märgiti 223 tundi 2 minutit ja 40 sekundit.
Fotod. FB