Jooksmine 08.03.2017
Autor
Janar Tähepõld

SEB Tallinna maratoni projekt kogub hoogu!

Uudise pilt

SITREP: Jalg on terve, Gadox’i sisetallameistritel on minu jalajälg olemas, Compressport’i säärised ja sokid on käes ning Nike esinduspoest on tossud valitud!

Individuaalsed tallatoed Gadox’ist

Täna sai Marathon100 poolt korraldatav saaga nimega “Eesmärgiks SEB Tallinna Maraton 2017” hoogsa tõuke: projekti To Do listist sai nii mõnigi rida maha tõmmatud. Esimene neist oli jalajälje andmine personaalsete tallatugede valmistamiseks. Selleks tuli seista paljajalu koopiamasinal ning astuda roosa vahuga täidetud kingakarpidesse. Saadud info põhjal tehakse jooksja jalgadest kips-jäljendid ning nende järgi omakorda individuaalsed tallatoed, mis aitavad vältida vigastusi ja parandada jooksumugavust. Milleks need veel head on, seda loe juba ise Gadoxi kodulehelt. Õnneks ei saa minu vasaku jala sisetald olema paistes jala ning katkise varba järgi vormitud – see vigastus on nüüdseks möödas ja ka esimesed jooksutiirud tehtud! Järgmiseks nädalaks lubati tallatoed valmis teha – ootan põnevusega :-)

Shopping Ülemiste Nike esinduskaupluses

Jalajälg jäetud, suundusime Ülemiste keskuses asuvasse Nike poodi. Seal saime esmalt kätte A2K spordi poolt antud Compresspordi jooksusokid ja kompressioonisäärised.

Seejärel värskendati põgusalt meie mälu: Nike müügijuht Erik tutvustas jooksujalatsite valimise põhimõtteid ning erinevat tüüpi tossude iseärasusi. Kuna ma olin kodus juba suure osa eeltööst ära teinud, siis suundusin kohe meelepäraseid tosse proovima.

Nike Air Zoom Elite 9 oli minu arvates ainuõige valik – kerge ja kiire ning samas ka piisava põrutuskindlusega pikemateks distantsideks. Spetsialistid olid minu valikuga igati nõus. Küll aga tuletati meelde, et kuna Tallinna Maraton on alles sügisel, siis igapäevasel treenimisel need tossud tõenäoliselt võistluspäeval enam parimas vormis pole.

Nike Air Zoom Elite 9

Selge – need tuleb jätta kiireteks tempo- ja lõigutrennideks ning võistlusteks. Maht tuleb joosta lihtsama treeningjalatsiga. Praegu kasutuses olevad Saucony Ride 7 tossud on selleks ideaalsed, aga ma olen nendega juba oma 1200 km läbi jooksnud! Karm aga tõsi: mul ei olegi põhitreeningutel midagi jalga panna. Või siiski?

Kuna me juba Nike poes olime ning täna kehtisid projektis osalejaile superhinnad, siis ei jätnud ma seda võimalust kasutamata ja valisin kokkuvõttes välja kaks paari jalatseid. Lisaks Zoom Elite’dele võtsin poest kaasa ka Nike Air Zoom Pegasus 33 tossud. Need on ideaalsed igapäevaseks jooksmiseks. Piisavalt kiired ja põrutuskindlad – kuldne kesktee!

Nike Air Zoom Pegasus 33

Nüüd on minu jalatsite valik täiesti piisav nii kvaliteetseks treeninguks kui ka võistlusteks. Nagu ma juba mainisin, siis Saucony’d 1200 km läbijooksuga pensionile minemas, kuid päris ära ma neid ei viska – rahulikeks metsajooksudeks on need veel igati sobilikud. Treeningutes võtavad nende koha üle Pegasus ja Elite ning Skechers GoMeb Speed 3 tossud jäävad endiselt tänu oma minimalistlikule ehitusele ja vähesele põrutuskindlusele kiirete ja lühikeste distantside peale. Pikematel võistlustel läheb jalga Nike Elite, lühematel Skechers. Usun, et vaatamata 10 grammi suuremale massile on need ikkagi kiiremad kui Elite’d. Aga eks see selgub kevadel.

Allpool on võrdlustabel minu praegu käibel olevatest tossudest. Vasakpoolsed on olemasolevad jalavarjud, parempoolsed täna poest toodud uued jalatsid.

Jooksutossude võrdlustabel, runrepeat.com

Nüüd ei ole muud, kui tuleb korralikult trenni teha! Rääkides treeningutest, siis tuleval laupäeval saab minu treeningprogramm täiendust mäkkejooksude näol. Kuidas mul seal läheb? Veel vara öelda, aga hoia blogil silma peal ja saad peagi teada 

Punktiks tänasele postitusele – veelkord suur aitäh Marathon100-le, kõigile selle projekti toetajatele ning toredatele inimestele, kes andsid oma panuse minu osalemiseks selles vahvas projektis!

Projekti Eesmärgiks SEB Tallinna maraton toetab Ühendus Sport Kõigile.

Viimased uudised