Jooksmine 07.02.2022
Autor

Seeniorsportlastel on suvel erakordne võistlemisvõimalus

Uudise pilt

Alustame kohe täpsustusega: seeniorsportlaseks loetakse tänapäeval 35 aastaseid ja vanemaid. Teisisõnu on ka kaks Eesti paremat maratonijooksjat Tiidrek Nurme ja Roman Fosti nüüdseks seeniorsportlase staatusesse jõudnud. Romanil on ju vanust 38 ning Tiidrekul 36 aastat.

Nimi ei riku meest, hoopis vastupidi: seeniorsportlase vanuseklassi jõudmine avab täiesti uued võistlemisvõimalused. Nimelt toimuvad iga kahe aasta tagant seeniorsportlaste kergejõustiku MM-võistlused, nii ka tänavu, 2022.a. Eelmisest MMst on paraku möödas juba 4 aastat, vahe on pikaks veninud loomulikult koroonapandeemiast tingituna.

Sel korral toimuvad veteranide tiitlivõistlused tugeva kiviviske kaugusel ehk Soomes Tamperes. Kuivõrd ka erinevad piirangud on leevenemas, on sel suvel 35 aasta piiri ületanud harrastussportlastel erakordselt hea võimalus nuusutada rahvusvahelise tiitlivõistluse lõhna lähedalt ja odavalt.

Kergejõustiku maailmameistrivõistlused seeniorsportlastele toimuvad  29. juunist 10. juulini Tampere kesklinnas asuvatel Ratina ja Hervanta staadionil. 12 päeva kestvatel võistlustel on kavas praktiliselt kogu klassikaline kergejõustiku programm, 100 m sprindist takistusjooksu ja mitmevõistluseni. Pikim staadionil joostav distants on 5000 m.

Lisaks staadionialadele on kavas ka poolmaraton (10.07), 10 km maanteejooks (8.07) ning maastikujooks (6 ja 8 km, 30.06). Maratoni MM-võistluste programmis ei ole.

MM-võistlustele registreerimine on juba avatud, selleks tuleb võistluse veebilehel (https://wmatampere2022.com/) ära täita vastav vorm ning tasuda osavõtumaks. Iga osavõtja registreerimise peab kinnitama vastava riigi kergejõustikuveteranide assotsiatsioon, Eestis vastavalt siis EKVA.

Erinevalt rahvaspordiüritustest MM-il seeniorsportlastele soodsamat osavõtutasu ei pakuta, osavõtutasu on kõikidele samasugune. Registreerimistasu on 67 eurot, millele lisandub konkreetse ala osavõtumaks (poolmaratonis 44 eurot, teistel jooksu- ja staadionialadel 32, mitmevõistluses samuti 44 eurot). Soomes on juuli alguses küll soe, kuid ilmselt tuleb arvestada ka täiendavate kulutustega ööbimisele ja transpordile.

Registreerimine peab olema tehtud hiljemalt 27. aprilliks, misjärel selle peab kinnitama konkreetse riigi assotsiatsioon ehk Eestis EKVA.

Kui transporti ja majutust ei soovita iseseisvalt broneerida, saab seda teha ka EKVA kaudu. Selleks tuleb oma soovist anda teada EKVA juhatuse liikmele Jürgen Lambile. Tavaliselt on grupiga reisimine kallim, kuid ka mugavam.

„Tampere registreerimine väga keeruline ei ole ja kellegi registreerimist eelnevatel tiitlivõistlustel kunagi tühistatud ka pole, kuid siiski ei soovita seda viimasele minutile jätta,“ täpsustas Tiia Eeskivi EKVAst. „Võistlustele pääsemiseks PEAB olema EKVA liige. EKVA president kinnitab linnukesega sportlase kuulumist meie organisatsiooni.“

„Kõik kulud on sportlase enda kanda, väljastpoolt Tallinna on suurem osa sportlasi saanud ka vallast/linnast toetusi,“ lisas Eeskivi.

Nike esindaja Jalajälg pakub Estonia-kirjadega võistlusriietust, samuti muud kergejõustikuvarustust.

„MMil ja EMil pole meie riietust ega ka selle värvi määratud, soovitame siiski jääda sini-must-valge värvikombinatsiooni juurde,“ märkis Eeskivi tiitlivõistluste riietuse kohta.

Heida pilk ka EKVA kodulehele, kus leiad samuti infot lähenevate võistluste kohta.

Viimased uudised