Tänavusest jooksukalendrist
Värskelt uuendatud Eesti jooksukalendris ootab ees juba ligi 250 toredat liikumisüritust, mis teeb tuju heaks, sest tänavuses kalendris on midagi igale maitsele. On nii klassikalisi järve- ja linnajookse, uusi kogukonnajookse, staadioni- ja metsajookse, takistuskrosse kui virtuaaljookse.
Tahaks kohe kiita ka Eesti jooksukorraldajaid – kunagi varem pole veebruari lõpus jooksukalendris nii palju üritusi olnud. Rahvajooksu kuupäeva varajane fikseerimine näitab ju lihtsalt lugupidamist harrastussportlase vastu. Mida varem saad kuupäeva lukku, seda rohkemate inimesteni jõuad, eriti kui sa oled Marathon100 kalendris, ning otse loomulikult – seda rohkem inimesi jõuab ka sinu jooksule.
Kui sul pole paigas juhend, siis chill, jõuad selle juhendiga tegeleda küll, anna lihtsalt teada, millal ja kus asi toimub ning kui pikad on eeldatavad jooksudistantsid.
Nii et kui oled Eesti rahvajooksu korraldaja ja tahad, et ka sinu üritus oleks selles ainsas kalendris, mis jooksjatele korda läheb, siis saada info oma ürituse kohta aadressile run@marathon100.com. Võid saata juhendi, võid saata lingi juhendile, võid saata lingi veebilehele või FB sündmusele, saada lihtsalt midagi.
Ja ära selle juhendiga üle pinguta. Mis kell on start. Palju maksab. Milline on rada. Kuidas registreerida. Kas osavõtjad saavad medali ja rajal juua. Mis kell ja kust numbri kätte saab. 1 A4 on täiesti piisav. Tee selline juhend, millest saab ühe minutiga kogu info kätte. Alati saad juhendisse jätta ju korraldaja kontaktid, et kui midagi jääb selgusetuks, siis kirjutatakse. Ja kui sa paned ürituse juhendi võistluse veebilehele välja, siis proovi seda ka mobiilist lugeda . . .
Vanusegrupid. Jah, vanusegrupid on ka olulised, kuid ära mine sellega lolliks. Kes mõtles välja vanusegrupi 22-33 aastat? Miks peab meestel olema vanusegrupiks 20-39, naistel selsamal võistlusel aga 20-34? Hoia asjad lihtsana. Tee meestele ja naistele samasugused vanusegrupid. Võta vanusegruppide koostamisel aluseks kergejõustikuliidu vanusegrupid või teiste korraldajate omad. Lihtsuses peitub ilu.
Ja veel – kui sa oled korraldaja, siis anna oma üritusest Marathon100-le teada hiljemalt 15.04.2024.
Marathon100 kirjutab oma veebilehel sel aastal AINULT neist üritustest, mille toimumisest on hiljemalt 15. aprilliks teada antud.
Kuna tänavune kalender saab kindlasti olema tihedam, kui mullu, siis on eriti oluline silma paista, üritusest peab rohkem rääkima ja kirjutama, muidu teed lihtsalt oma asja ära ja inimesed ei teagi.
Suhtume jooksjatesse lugupidavalt.
Eesti suurima jooksukalendri leiad endiselt siit:
Muuseas, jooksukalendris on võimalik teha otsinguid nii maakonna, võistlustüübi kui distantsi kaupa.