Uudised 07.01.2018
Autor
Andres Kalvik

Alex Edmondson krooniti Austraalia meistriks

Uudise pilt

Kui tavaliselt selgitatakse riikide meistreid südasuvel, siis Austraalias on kombeks seda teha aasta alguses. Meeste grupisõidus pälvis 185,6 km pikkusel distantsil kulla Alex Edmondson (Mitchelton-Scott). Edmondson ja Chris Harper (Bennelong SwissWellness) sõitsid kahekesi eest ära, kui lõpuni jäi 30 km.

Lõpukilomeetritel oli neil kannul väike seltskond rattureid. Kui finišijoon oli nägemisulatuses, alustas Edmondson spurti ja sai Harperi ees väikese edu, mida hoidis lõpuni. See oli Edmondsonile senise karjääri suurimaks võiduks. Hõbe kuulub jälitajate grupist tulnud Jay McCarthyle (Bora-Hansgrohe) ja pronks Harperile.

"Olen sõnatu," oli Edmondson esimene kommentaar. "See on olnud üks minu unistusi. Arvan, et iga rattur tahab kanda rohelist ja kuldset vormi. See on maagiline päev, mida ma ei unusta kunagi. Ausalt öeldes ma ei tea, mida öelda. Vaatasin üle oma õla, kui finišini jäi 50 meetrit ja sel hetkel olin väga õnnelik. Olin lähedal ratta seljast kukkumisele, sest vehkisin oma kätega nii tugevasti. Mul pole olnud palju võimalusi niimoodi teha."

Kaks päeva varem peetud meeste temposõidus oli 40,9 km rajal kiireim Rohan Dennis (BMC), kellele järgnesid Luke Durbridge (+1.08; Mitchelton-Scott) ja Richie Porte (+1.44; BMC).

TOP 10
1. Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott 4:54.27
2. Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe +0.01
3. Chris Harper (Aus) Bennelong SwissWellness
4. Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
5. Nathan Haas (Aus) Katjuša-Alpecin
6. Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
7. Sam Crome (Aus) Bennelong SwissWellness
8. Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
9. Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
10. Nathan Earle (Aus) Israel-Cycling Academy

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30