Uudised 30.09.2017
Autor

Suunto Virtuaaljooksud 2017/18 - hooaeg algab 30.10

Uudise pilt

Oktoobris käivitub Eestis ainulaadsete Suunto Virtuaaljooksude neljas hooaeg! Kui virtuaaljooksud on sinu jaoks uus asi, siis teeme asja lühidalt selgeks.  

Virtuaaljooksul kasutatakse ajavõtuks/distantsi mõõtmiseks kas sinu enda GPSiga spordikella või nutitelefoni rakendust.  Näiteks – otsustad läbida 5 km distantsi, stardis käivitad oma GPSiga pulsikella ning distantsi täitudes fikseerid lõpuaja.  Tulemuse, koos konkreetse jooksu lingiga või screenshotiga saadad võistluse korraldajale, kes lisab sinu tulemuse üldisesse võistlusprotokolli.

Virtuaaljooksud on tavavõistlusega võrreldes oluliselt mugavamad -- paned endale sobival kellaajal tossud jalga, astud toast välja ning võidki oma võistlusjooksu alustada.  Ehk – võid joosta ükskõik millisel kellaajal, ükskõik kuskohas ning ükskõik millisel rajal – asfaldil, metsas, staadionil. Suunto Virtuaaljooksu raames on joostud nii Ameerikas, Austraalias, Aasias, kui mitmetes Euroopa riikides.

Loomulikult kehtivad ka virtuaaljooksul konkreetsed reeglid.  Esiteks –  kuna tehnika pole alati 100% täpne, tuleb läbida sadakond meetrit konkreetsest distantsist pikem maa ehk siis 5,1, 10,1, 21,2 või 42,4 km.  Teiseks – võistlus põhineb ikkagi jooksjate aususel, s.t., distants läbitakse joostes ning vahepeal seisma jäädes ei panda kella seisma.  Kolmandaks, SUUNTO Virtuaaljooksude tulemused ei lähe kirja ametlike tulemustena, kuid samas – kõik tulemused lisatakse andmebaasi ning kajastuvad ka nt. jooksuhullude tabelis.

Mulluse virtuaaljooksu üks loosiauhind, kilpkonnakujulised minitossukaunistused.

Ent kõige olulisem on virtuaaljooksude juures see, et need annavad sulle sügishooajaks piisavas koguses motivatsiooni enese liigutamiseks.  Sügistalv on see periood, mil lühikeste pükstega enam joosta ei saa ning sageli tõstad jooksutossud kuudeks esikukappi seisma.  Ent - pane ennast kirja Virtuaaljooksudele ning võid kindel olla, et sead võistluse toimumise ajal ka sammud õue, vaatamata sellele, milline ilm õues on.

Suunto virtuaaljooksude  distantsid on ka tänavu 5, 10, 21,1 ja 42,2km ning võistlusi toimub oktoobrist märtsikuuni 10.  Keskmiselt toimuvad võistlused kaks korda kuus ning võistlusnädala jooksul võid startida nii mitu korda ja täpselt sellisel rajal ja ajal nagu soovid. Näiteks, esmaspäeval jooksed 5, kolmapäeval 10 ning pühapäeval 21km.  Ning seda kõike ühe osavõtutasu eest.  

Mulluse virtuaaljooksu hooaja Vabariigi aastapäeva jooksu medal.

Distantsi ja aega võtad ise jooksuäpi või GPSi kellaga, tulemuse saadad jooksujärgselt lingi või screenshotiga janek@marathon100.com.

Soovime sel aastal pakkuda ka lisamotivatsiooni varajastele registreerujatele.  Kõikide enne 30.9 terveks hooajaks registreerunud jooksjate vahel loositakse välja tuliuus Suunto Spartan Trainer Wrist kell.  Samasugune kell loositakse hooaja lõpus välja kõikide virtuaaljooksjate vahel. Igal etapil eraldi loosiauhinnad.

Mullu olid üheks loosiauhinnaks nt. sellised tossulambid, kuid auhindadeks oli ka muud lahedat nodi

Kõik terveks hooajaks registreerunud jooksjad saavad hooaja lõpus ka SUUNTO Virtuaaljooksude hooaja medali.

Ühe võistluse osavõtumaks on 6 €, medaliga 10€.  Terveks hooajaks registreerimine on soodsam - 10 võistlust enne 30. septembrit 50 €.  1. oktoobrist tõuseb hooaja osavõtumaks 55 eurole. Osavõtumaks tasu Marathon100 OÜ arveldusarvele EE521010220123628016. 

Igaks võistluseks valmistame keraamilise medali, medalid on erinevatel võistlusnädalatel mõnevõrra erinevad.  Hooaja medal on võistlusmedalist suurem.  Kõik medalid saadame sulle posti teel, postikulu sisaldub medali hinnas, välja arvatud juhul, kui soovid medalit pakiautomaati saada. Sel juhul lisandub saatekulu 3€.

Esimene virtuaaljooks toimub 30.10-5.11 ning võistlusgraafikut näed alltoodud vormil.

Registreerimine meiliga janek@marathon100.com või alljärgneval vormil.

 

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30