Uudised 28.06.2017
Autor
Janek Oblikas

Kes on Eesti kõige enim jooksev harrastussportlane

Uudise pilt

Kas sa oled vahel mõelnud, et jooksed liiga palju?  Võistled liiga sagedasti? Ent kui palju kilomeetreid läbivad võistlustel teised Eesti jooksjad? 

ASICS Jooksuliiga kilomeetriarvestus liidab kokku kõikide Eesti jooksjate võistlustel läbitud kilomeetrid.  Aasta esimene pool on kohe-kohe läbi saamas, mistõttu on aeg igati sobilik Jooksuliiga vahekokkuvõtete tegemiseks.

ASICS Jooksuliiga kilomeetriarvestuse TOP10 pakub nii mõnegi üllatuse ning seab kahtluse alla nii mõnegi eelarvamuse.  Näiteks selle, et naised (vähemalt jooksurajal) nõrgem sugu on.

Aasta esimese kuue kuuga on kõige enam võistluskilomeetreid läbinud pühapäeval oma 77-ndat sünnipäeva tähistanud Rein Pärn (fotol).  Ja otse loomulikult oli ta ka oma sünnipäeval maratonirajal, läbides Kubija Jaanimaratoni tulemusega 5.57.31. Rein on sel aastal võistlustel selja taha jätnud 1139 kilomeetrit ning kui sa veel ei teadnud, siis Rein on üks neid väheseid harrastusjooksjaid, kes on esindatud ka Vikipeedias.  Kuidas need 1139 kilomeetrit kokku tulevad? Lihtsalt – aasta esimese kuue kuuga on Rein läbinud juba 27 maratoni . . .

Järgmised kolm positsiooni on vastupidavate naiste võimuses.  Leili Teeväli (avafotol) – esimene Eesti naisjooksja, kes on jõudnud 200 maratoni piirini, on tänavu võistlustel läbinud 901,7 km. 

Leilile järgnevad selles edetabelis Ulvi Lond 815,5 kilomeetri ning Marika Roopärg (fotol) 618,5 kilomeetriga. 

Ka kuuendal kohal on vapper naine, äsja Pärnumaa Võidupüha maratoni läbinud Tiina Säälik (560,6km), kes peale raskeks kujunenud viimast jooksuvõistlust väitis küll, et ei ühtegi maratoni enam, kuid loodame Tiinat siiski peatselt võistlusrajal uuesti näha.

Viienda positsiooni on enda valdusse võtnud Indrek Lippa, kel on koos 592km.

Seitsmendal kohal paikneb võrokas, kes on kõiki erinevaid spordialasid koos vaadates tõenäoliselt üks Eesti enim võistlevaid harrastussportlasi.  Tõnu Hendriksonil on sel aastal jooksurajal koos 556,1km.

Kaheksandalt positsioonilt leiab Ergo Meieri, kes artikli ilmumise hetkeks on tõenäoliselt ses edetabelis juba mõne koha võrra kõrgema platsi sisse võtnud. 

Esikümne lõpetavad Erki Lillemägi 485 kilomeetri ning Ivo Särak 480 kilomeetriga.

Loomulikult – kuivõrd jooksuvõistlusi toimub iga päev, siis on ka ASICS Jooksuliiga pidevas muutumises ning käesoleva kokkuvõtte kirjutamise ja avaldamise vahelisel ajal on ka edetabel juba tõenäoliselt muutunud.

ASICS Jooksuliiga kilomeetriarvestust näed Marathon100 veebilehel siin.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30