Uudised 18.04.2017
Autor
Janek Oblikas

Maratoni tippsarjas Abbott World Marathon Majors jäi esmakordselt naiste võitja tiitel välja andmata

Uudise pilt

World Marathon Majors sarja kuuluvad Berliini, Bostoni, Chicago, Londoni, New Yorgi ja Tokyo maraton, lisaks võetakse arvesse esinemist tiitlivõistlustel.  Bostoni maraton oli 2016/2017.a. võistlussarja viimaseks etapiks, misjärel kuulutati välja WMM tänavused võitjad. 

Esimest korda WMMi kümne aasta pikkuse ajaloo juures jäi sarja võitjatiitel naiste arvestuses välja andmata.  Nimelt on naistest hetkel sarja juhtimas Jemima Sumgong Keeniast, kes võitis nii Rio olümpiamängudel, kui 2016.a. Londoni maratonil, kuid kelle võistlusväline dopinguproov näitas keelatud aine EPO tarvitamist. 

Kuivõrd WMMi võiduga kaasneb tiitli kõrval ka poole miljoni dollari suurune auhinnaraha, on sarja korraldajad otsustanud parima naismaratoonari väljakuulutamisega oodata, kuni Sumgongi dopinguproovi osas on lõplik selgus. 

Kui Sumgong mõistetakse süüdi keelatud ainete kasutamises, siis läheb tiitel eile Bostoni maratoni võitnud Keenia jooksjale Edna Kiplagatile.

Meestest kuulus tänavune WMM sarja võit samuti Rio olümpiamängudel ning Londoni maratonil triumfeerinud Eliud Kipchoge’le.

Sel aastal anti World Marathon Majorsi tiitlid esmakordselt välja ka ratastoolisõitjatele.  Ses arvestuses tunnistati maailma parimateks Tatyana McFadden (USA) ja Marcel Hug (Šveits).

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30