Jooksmine 29.10.2016

Roman Fosti täitis Shanghai maratonil maailmameistrivõistluste normi

Täna toimunud Shanghai maratonil täitis Roman Fosti 2017.a. MM-võistluste normi lõpetades tulemusega 2.18.34.  Selle tulemusega sai Roman Shanghais neljanda koha.

„Läksin maratoni jooksma rekordimõtetega,“ kommenteeris Roman oma tänast jooksu Facebookis.  „Lootsin, et saan kellegiga koos tempot teha, kuid pidin siiski üksinda jooksma.  Ei ole nii tugev hetkel, et joosta üksinda isiklik rekord.“

„Olen oodanud hooaja lõppu, et teha analüüs ja minna uute eesmärkidega järgmisse hooaega,“ lisas Fosti.  „Jään jooksuga siiski rahule, kuna suutsin viimasel kahel kilomeetril jalad kõhu alt välja võtta ja MM-i normi ära täita.“

Järgmise aasta MM-võistluste normatiiv on maratonis 2.19.00 ehk Maratonimehena tuntud Fosti täitis normi 26 sekundilise varuga.

Maratoni võitis Lõuna-Aafrika jooksja Stephen Mokoka tulemusega 2.10.18.  Mokoka oli Shanghais võitnud ka 2013 ja 2014.a.

Shanghais tuli teisele kohal Keenia jooksja Asbel Kipsang (2.11.16) ning kolmandana lõpetas Abdi Futa Etioopiast (2.13.30).

Roman Fostit eraldas kolmandast kohast seega viis minutit.

Võistluse ajal oli Shanghais 13-17 kraadi sooja ning ilm oli pilves ehk maratonijooksuks olid head olud.  Kokku osales võistlusel 38 000 jooksjat, sealhulgas maratonis 20 000.

Järgmise aasta MM-võistluste norm on maratonis täidetud juba ka Tiidrek Nurmel, kes jooksis aprillikuus Hamburgis 2.17.59.