Jooksmine 15.06.2024

Elva südaööjooksu võitsid Lily Luik ja Julius Muriuki Wahome

Tallinna maratoni 2011.a. võitja Julius Muriuki Wahome võttis reede õhtul järjekordse võidu siinsetel suurtel rahvajooksudel. Seekordne esikoht tuli Elva südaööjooksu 10 km distantsil. Ainuke Eesti jooksja, kes keenialase esikohta ohustas, oli südaööjooksu mullune võitja Rauno Laumets, kuid lõpuks jäi temagi Wahomest maha 30 sekundiga.

Niisiis, Julius Muriuki Wahomele esikoht tulemusega 31.21, Rauno Laumets parima eestlasena teine tulemusega 31.51.

Marathon100 andmetel on Wahome tulemus ka uus Elva südaööjooksu rajarekord.

Kolmanda koha pälvis Elvas Ralf Kivil, tema tulemuseks 34.00, mis on ka mehe uus isiklik rekord. Noore suusataja kannul ületas lõpujoone teinegi suusamees, Kivilist 20 aastat vanem Algo Kärp (34.27).

Ka naised tegid pimedas Elvas 10 kilomeetrise ringi kiiremini kui kunagi varem, esikoha noppis südaööjooksu ka tunamullu võitnud Lily Luik. Üldarvestuses 18ndana lõpujoone ületanud Lily tulemuseks 37.51.

Naistest sai teise koha Anneli Ratassepp (38.58) ning kolmanda Anni Kingsepp (39.52).

Kokku läbis 10 km pikkuse jooksudistantsi 394 ning kõnnidistantsi 188 osavõtjat.

Kõiki Elva jooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

Jooksudistants

Kõnnidistants

Kui sa olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha reede, 21. juunini.

Võistluse ajavõtuteenus: Nelson Timing.