Mis ootab ees E-Lux Viimsi jooksu osavõtjat?

Igal korraldajal on oma käekiri ning seda saab öelda ka tänavu Viimsi jooksu korralduse enda kanda võtnud Aerobike’i kohta. Meeleolupunktid rajal, kogukonna- ja laadapäev võistluskeskuses ning auhinnabuffee on need kolm asja, mis Aerobike’i teiselt ürituselt, Peetri jooksult, esmalt meenuvad. Seda kõike rakendatakse ka tänavusel E-Lux Viimsi jooksul.
Võistluskeskus avatakse Sõpruse teel 4. mail kell 10 ehk soovi korral võid oma rinnanumbrile järgi tulla juba hommikul. Starti tulles saad auto jätta mugavalt lähedal asuva Viimsi Keskuse parklasse, sealt on võistluskeskusse vaid mõni minut jalutada.
Kell 10 avatakse ka laadaala, kus on esindatud nii kohaliku talukauba müüjad, kui käsitööd, spordivarustust ja toitu pakkuvad ettevõtjad. Viimsi jooksu laat on üritus, mis toob võistluskeskusse teisigi inimesi peale jooksjate, seega lisab see ka jooksuüritusele melu ja värvi. Ka jooksjana möödub ka stardieelne aeg sedasi kiiremini.
Kell 10.30 hakkavad pihta lastejooksud, esmalt lastakse rajale 2014-15 sündinud poisid, seejärel sama vanad tüdrukud ning sedasi kahe aasta pikkuste vanuseklasside kaupa liigutaksegi pikemate distantside suunas. Keskpäevaks on lastejooksud lõppenud ning aeg hakata valmistuma 5 km ja 10 km jooksudeks.
Kell 12 saadetakse rajale 5 km pikkustel lühi- ja noortedistantsidel osalevad jooksjad ning seejärel, kell 13 10 km pikkuse põhidistantsi võistlejad.
5 km rajal on neli meeleolupunkti ja kaks teeninduspunkti, mis annavad energiat järgmisteks kilomeetriteks. Lõpujoone ületamise järel ootavad sind erikujundusega medal ning auhinnabuffee. Viimatinimetatud lahendus on jooksjatele kindlasti tuttavaks saanud Viimsi jooksudelt. Nii ei anta igale lõpetajale täpselt ühesugust toidu-joogipakki, vaid iga jooksja saab ise valida: kas võtta õun või pudel vett või mitte. Selline lahendus on ka keskkonnasõbralik, kuna iga lõpetaja võtab auhinnabuffeest vaid selle, mis talle suupärane ja hea tundub.
Medalite lahendus on selleaastasel E-Lux Viimsi jooksul samuti teistsugune, nii moodustavad kahe jooksu, E-Lux Viimsi ja Peetri jooksu medalid kõrvuti panduna suure südame. Viimsi jooksu lõpetajad saavad kaela rohelist värvi südamepoole ning Peetri jooksu osavõtjad punase südamepoole. Südamekujuline medal on liikumisürituse auhinnana kahtlemata hea valik ning selline lähenemine uudne ja põnev. E
Loomulikult ootavad põhidistantsi kiiremaid väärt auhinnad, vastavalt 300, 200 ja 100 eurone auhinnaraha, preemiast on maha arvatud loomulikult siinne tulumaks.
Viimsi ja Peetri jooks ei moodusta küll ühte sarja, kuid ühendatavad medalid on ometigi heaks motivatsiooniks osalemaks mõlemal nimetatud üritusel. Viimsi jooks toimub 4. mail, Peetri jooks 4 nädalat hiljem ehk 1. juunil, kahe ürituse vahele jäävad neli nädalat on hea aeg, mil eesmärgipäraselt treenides on võimalik ka jooksurajal samm või kaks edasi astuda. Seega on need kaks võistlust ka heaks võimaluseks oma kevadist jooksuvormi testida või siis alustada 5 km distantsiga Viimsis ning proovida juba pikemat võistlusmaad Peetris.
Küll aga kuulub Viimsi jooks kolmest etapist koosnevasse Viimsi rahvaspordisarja. Selles sarjas ootavad osavõtjaid veel 6. augustil toimuv Viimsi rattapäev ning 27. novembril kavas olev Viimsi suusapäev.
Infot nii Viimsi jooksu kui Viimsi rahvaspordisarja kohta leiad veebist siit: https://spordisarjad.ee/viimsi/