Jooksmine 30.06.2017

Võistlusele eelnenud vihm muutis raske Rõuge Trail Runi läbimise veelgi raskemaks

Maastikujooksugurmaanid said eilse Rõuge Trail Run’iga ühe mõnusaid emotsioone pakkuva võistluse juurde, kuigi vihmased olud tegid võistluse läbimise oluliselt keerulisemaks.  Eilse Rõuge ilma kohta on küll kõige täpsem kasutada Ilmateenistuse klassikalist suvelauset – kohati hoovihma. Ent võistlusele eelnenud vihmad muutsid raja märjaks ja libedaks.

„Eks kõik võistlejad panid korraks rajal külje maha,“ kommenteeris rajaolusid võistluse peakorraldaja, Ain-Ivar Tupp.  „Kui Rõuge Trail Runi rada on tavalise jooksuvõistlusega võrreldes keerulisem, siis ilmaolud keerasid rajale veel lisavindi peale. Võistluse ajal tuli küll vaid kohati kerget seenekat, kuid rada oli juba eelnevalt märg, mistõttu näiteks kolm jooksjat, kes plaanisid 84,4km pikkuse ultrajooksu läbida, valisid siiski poole lühema maratonidistantsi kasuks.“

Maratonirajal oli kiireim Sander Lepik, kes mullusel Tallinna maratonil lõpetas sama distantsi kolmest tunnist kiiremini.  Rõuges teenis Lepik oma esimese maratonivõidu pea kolmveerand tundi rekordist aeglasema resultaadiga (3.43.12).

Ajaga 3.48.51 teiseks tulnud Andres Bauvald on maratoni läbinud ka tulemusega 2.55, küll mõnevõrra teistsuguse rajaprofiiliga võistlusel.

Kolmas oli eile Ants Isak (3.57.22).

Naistest pälvis võidu Jane Saluorg (4.16.35).  Teiseks tuli Siiri Pilt (4.30.48) ning kolmandaks Siiri Kaaver (4.45.02).

Ultradistantsi võitis Ain Fjodorov, keda võib muidu kohata nii rogainidel, kui orienteerumisvõistlustel.  Eilse 84km pikkuse distantsi läbis Fjodorov väga kiiresti, tulemus 8.17.20 oli ligi kolmveerand tundi parem teisena lõpetanud Sander Hannuse resultaadist (8.59.51).  Kolmas oli Lauri Valdmaa (9.14.47).

Rõuge Trail Runi maratonidistantsi lõpetas 49 jooksjat ning ultradistantsi 13.  Maratonitulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit ja ultra tulemusi siit.

Kui olid isegi rajal, anna ka oma hinnang Rõuge Trail Runi kohta.