Uudised 05.02.2018
Autor
Janek Oblikas

Võitja skandaalne diskvalifitseerimine Hongkongi 100km ultramaratonil

Uudise pilt

Hongkongis 27. jaanuaril toimunud 100km ultramaraton lõppes skandaalse diskvalifitseerimisega.  Esimesena finišijoone ületanud Liang Jing diskvalifitseeriti mõned tunnid hiljem, põhjuseks ametlike teeninduspunktide väliselt saadud abi. 

Nii Liang Jing kui hiljem võitjaks tunnistatud Qi Min läbisid 100km senisest rajarekordist kiiremini ning jooksjaid eraldas lõpujoonel ülinapp, vaid sekundiline vahe.   Jingi esialgseks võidutulemuseks märgiti 9:28:35, Min kaotas talle ühe sekundiga.  Nii napp võit 100km distantsil on kahtlemata suur erand, kuid sellele järgnenud diskvalifitseerimine oli samuti erandlik.

Diskvalifitseerimiseni viinud intsident leidis aset poolel võistlusmaal, mil Jing möödus rajal matkanud kõndijatest.  Jing märkas kõndijate käes joogipudelit, küsis neilt juua ning vastust saamata võttis pudeli ja andis oma tühja pudeli omakorda vastu. 

Lihtne juhtum tekitas sotsiaalmeedias ohtralt mürgiseid kommentaare.  Võistlusel abiks olnud vabatahtlikud ning kaasvõistlejad süüdistasid Jingi suisa varguses ning palusid pöörduda politseisse.  Ka paluti võistluse korraldajatel keelata Jingil tulevikus osaleda antud jooksuvõistlustel.

Korraldajad piirdusid sel korral vaid nimetatud võistluselt diskvalifitseerimisega.

Jing vabandas võistluse järel ning lisas, et ei käitu võistlustel sedasi enam kunagi. . .

Fotod: Hong Kong 100 Ultra Marathon, FB

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30