Jooksmine 03.12.2016

25 jooksjat läbis kolmepäevase Mispo Talvemaratoni raames igal päeval täispika maratonidistantsi

Reedest pühapäevani Vändras toimunud Mispo Talvemaratonide (avafotol laupäevase maratoni esikolmik) raames läbisid 25 jooksjat igal päeval täispika maratonidistantsi ehk 42,195km.  Raske katsumusega hakkama saanud veerandsaja jooksja seas oli ka kaheksa Eesti jooksjat – Mari Boikov, Marika Roopärg, Ergo Meier, Erki Lillemägi, Ivar Lai, Margus Konnula, Sergei Lõžin ja Tõnu Hendrikson.

Reedel alguse saanud kolmepäevasel võistlusel olid igal päeval kavas samad distantsid, millest lühim oli 7km pikkune ning pikim 42,2km pikkune.  Sedasi oli jooksjatel võimalik läbida täispikk maratonidistants kolmel järjestikusel päeval, millega said lõpuks hakkama 25 osalejat.  Sellise ettevõtmise raskuse tõttu oli ka neid võistlejaid, kes kolmandast, pühapäeval toimunud maratonist lõpuks loobusid.

Sellistest maratonihulludest oli kõige kiirem Vene jooksja Aleksei Kurochkin, kes võitis reedel toimunud Mispo 8. talvemaratoni tulemusega 3.04.24, oli teisel päeval tulemusega 3.15.45 samal distantsil üldjärjestuses kolmas ja läbis kolmanda maratoni pühapäeval tulemusega 3.31.02.

Eesti jooksjatest oli kolme päeva (mitteametlikus) arvestuses kiireim Mari Boikov (tulemused 3.19.29, 3.33.19 ja 3.34.47), kelle saagiks jäi naiste arvestuses reedese maratoni võit, laupäevase maratoni kolmas ning pühapäevase võistluse teine koht.

Veikko Ollila 4:13:04 4:13:34 3:56:25

Laupäeval toimunud Mispo 9. talvemaratoni pikima distantsi võitsid Margus Luhtoja (2.51.59, kolme päeva jooksul kõige kiireim maratonitulemus) ja enam kui kuue minutiga oma senist rekordit parandanud Anne-Ly Palm (3.17.12).

Pühapäeval toimunud Mispo 10. talvemaratoni võitsid Petr Kulikov (2.59.03) ning rattur Greete Steinburg (3.09.38).

Kõiki Mispo Talvemaratonide tulemusi näed Marathon100 andmebaasis võistluste nimekirjas jooksu nimele klikkides siin.

Kui olid reedel, laupäeval või pühapäeval Vändras võistlemas, siis anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.