Uudised 19.04.2017
Autor
Janek Oblikas

Ebaharilikult talvised ilmaolud kimbutavad rattamaratonide korraldajaid

Uudise pilt

Sel nädalavahetusel on toimumas kaks esimest kevadist rattamaratoni, laupäeval on kalendris Ülenurme-Haaslava rattaralli ning pühapäeval Bosch Eesti Maastikurattasarja esimene etapp, Alutaguse Rattamaraton.

Korraldajate info alusel on ebaharilikult talvised ilmaolud sundinud aga alternatiivsete võistlusradade peale mõtlema.  

Ülenurme-Haaslava rattaralli peakorraldaja Rene Mandri sõnul toimub võistlus olenemata ilmast, kuid väga halbade olude korral lühendatakse põhisõidu distantsi 41km peale.  Võistlusjuhendis on põhidistantsina algselt kirjas 97km, lühem distants on kavas 37km pikkusena.  Otsus distantsi võimaliku lühendamise osas võetakse vastu kohapeal, kuigi hetke seisuga selleks põhjust pole. 

Alutaguse Rattamaratoni rajameister on aga juba vastu võtnud otsuse distantsi muuta – põhisõidu pikkuseks tuleb kokku 41 km ja poolmaraton kulgeb 18 km trassil.  Algselt olid distantsid kavas 46km ja 20km pikkustena.

Korraldusmeeskonna liige Tiit Pekk kinnitab rattamaratonid.ee veebilehel, et Alutaguse pärlid on rajamuudatustele vaatamata siiski kõik sees. „Kaevanduse osa on pea täiega olemas ning lühendamine tuli pigem ratturitele võib-olla veidi igavamate ning pehme pinnasega lõikude arvelt. Hetkel on siinsed olud kohati suhteliselt talvised ja kui mullu pidime kivist raja ühtlustamiseks teerulli teenuseid kasutama, siis tänavu peaks vist lumesaha tellima,“ naljatles Pekk.

„Usun, et see on avapauk, mida hiljem meenutada! Soovitan tavapärasest soojemalt riidesse panna ning kuigi trassil on kolm teeninduspunkti, siis tasub harrastajatel kindlasti oma toidu- ning joogivaru kaasa haarata, sest energiat kulub üksjagu. Pärast sõitu saab oma kondid üles soojendada Toila Spa saunades, kuhu sportlased pääsevad poole soodsamalt ja mis on võistluskeskusest vaid 22 minuti autosõidutee kaugusel,“ lubas korraldaja.

Kõik Eesti rattavõistlused leiad Marathon100 kalendrist siit.


Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30