Uudised 31.10.2017
Autor
Janek Oblikas

Esimene Euroopa Jooksukonverents otsis lahendusi uue põlvkonna liikumisharjumustega kohanemiseks – mida teha, kui elamus on olulisem kui tulemus?

Uudise pilt

27.-28. oktoobril toimus Frankfurdis esimene Euroopa Jooksukonverents European Running Business Conference, mis tutvustas uusimaid jooksuvaldkonna trende ning otsis lahendusi võistluste korraldajate suurematele probleemidele.  Konverentsist võttis osa ka kaheksaliikmeline Eesti delegatsioon, kus olid esindatud nii siinsete suurimate võistluste korraldajad Spordiürituste Korraldamise Klubist ja Staminast,  valdkonda kureeriv Eesti Kergejõustikuliit, suurim ajavõtuteenuse pakkuja Championchip Eesti, kui ka Eesti Jooksukonverentsi korraldustiim (Marathon100, Mart Einasto).

Konverentsi avasid Euroopa Kergejõustikuliidu EAA president Svein Arne Hansen ja Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu IAAF tegevjuht Olivier Gers.  Oma kogemusi rahvajooksude korraldamises jagasid maailma suuremate maratonide – Londoni, Tokyo, Frankfurdi, Praha, Ateena – peakorraldajad.  

Euroopa võistlusmaastikul on hetkel osavõtjate kasvu nautimas vaid suured maratonid, keskmist mõõtu maratonide osavõtjate arv on langemas ning mitmed väikevõistlused on tegevuse lõpetanud.  Kohanemine olukorraga, kus nn lumehelbekeste põlvkond ei huvitu enam traditsioonilistest võistlustest ja tulemuskeskne jooksmine muutub järjest vähem olulisemaks, tekitab suuri probleeme paljudele võistluste korraldajatele. 

Eesti delegatsioon Euroopa jooksukonverentsil

Vaatamata võistluskorraldajate ees seisvatele raskustele rõhutati konverentsil korduvalt, et jooksmine on harrastusena läbi elamas kolmandat kasvulainet, mille taga on nn. elustiilijooksjad, kelle jaoks elamus on tulemusest olulisem.  Praha maratoni ja teisi Tšehhi suuri rahvajookse korraldava RunCzechi president Carlo Capalbo rõhutas, et jooksuvõistluste osalejaskonnas toiminud muutused on olnud väga kiired ning on sisuliselt aset leidnud viimase kolme aasta jooksul. 

Mikkeller Running Club on trendi väga hästi tabanud – tegemist on ühe kiiremini kasvava jooksuklubiga, mil on erinevates riikides juba enam kui 100 esindust.  Jooksuklubi eripäraks on see, et ühendatakse kaks näiliselt vastuolulist tegevust, jooksmine ja õllejoomine.  Nimelt lõpeb iga treening Mikkelleri-poolse tasuta õllega. 

Digitaalse meedia strateegia oli tõenäoliselt üks enim kasutatud termineid konverentsi kahe päeva jooksul.  Uue põlvkonna meediatarbimisharjumused erinevad tänaste jooksjate omadest drastiliselt, ajalehed-ajakirjad ja televisioon ehk nn. vana meedia on muutunud ebaoluliseks ning internetist on saanud peamine infoedastuskanal. 

Esimesest Euroopa jooksukonverentsist võttis osa ligi 400 valdkonnaga seotud inimest.  Marathon100 teeb ülevaate kõige olulisematest ideedest järgmisel Eesti Jooksukonverentsil, mis toimub 2. veebruaril 2018.a.  Oma huvist Eesti Jooksukonverentsil osalemise vastu anna teada janek@marathon100.com, anname konverentsil toimuvast täpsemalt sulle teada.

Avalehel Frankfurdi maratoni peakorraldaja Jo Schindler.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30