Jooksmine 27.10.2017

Haanja Ultra 100 raske rada pani jooksjad proovile

Talv saabub iga aasta ootamatult ning ka tänavune aasta pole ses suhtes erandiks.  Ent ilmaolud on kõikidele jooksjatele võrdsed ning siinsed jooksjad valmis võistlema igasugustes tingimustes – seda näitas ka tänane Haanja Ultra 100 võistlus.

Võistluse, mille 6,67km pikkust rada oli võimalik läbida kuni 100km jagu, võitis Cris Poll spordiklubist ProRunner.  Crisi tänane võiduaeg 9.08.22 jäi mullusele, Rait Ratassepa võidutulemusele täpselt tunni võrra alla – aastad ja rajaolud pole vennad.

Cris edestas teisena lõpetanud Toomas Unti 20 minutiga, Toomase teise koha tulemuseks 9.28.17.  Cris Pollile tõi võidu suhteliselt ühtlasena püsinud jooksutempo, ta suutis ringe läbida stabiilselt 37-38 minutiga ning suurendada peale 60km läbimist edumaad Toomase ees iga ringiga ca 2-3 minuti võrra.

Kolmandana lõpetas Hannes Veide tulemusega 9.53.42.

Naistest oli 100km distantsil parim Siiri Pilt (11.32.03), Maris Moor lõpetas tulemusega 11.56.59.  Kolmandana finišeerinud Ülle Liiv  läbis 100km 12 tunni 13 minuti ja 33 sekundiga.  Kokku läbis 100km 47 võistlejat ning selle distantsi tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

Võistluse lühidistantsi ehk teisisõnu maratoni võitis Läti jooksja Laimonis Škadins, kes oli ka ainuke täna neljast tunnist kiirem olnud jooksja (3.58.32).  Simmo Kikkas lõpetas teisena (4.02.43) ning Roman Errapart kolmandana (4.21.57).

Naistest oli kiireim Kairi Ustav (5.04.06).

Maratoni tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

Avafoto: Priit Kallas, FB

Kui sa võistlesid Haanja Ultra-l, siis pane kirja ka oma kommentaarid-hinnangud võistluse kohta.