Uudised 30.06.2017
Autor
Janek Oblikas

Juulikuu jooksuvõistlused

Uudise pilt

Kevadine aktiivne võistlushooaeg on selja taha jäänud ning südasuvine juulikuu ees ootamas.  Heidame pilgu juulikuisele jooksukalendrile ja nopime välja huvitavamad võistlused.

Juuli on paljudele jooksjatele ettevalmistuskuu sügisesteks võistlusteks.  Seetõttu on juulis igati sobilik väisata võistlusi, kus jooksukiirused väiksemad ja pinnas jalale sõbralikum.  Isiklike rekordite püüdmine võib jääda sügisesse, mil kavas kiired linnajooksud, juulis mine proovi jõudu mõnel takistuskrossil või maastikujooksul.  Äkki leiad mõne uue lemmiku?

Takistuskrossid

Vägilase jooksu sari jõuab 2. juulil Tartusse ehk siis – avaneb ainulaadne võimalus osaleda takistuskrossil linnakeskkonnas.  8km põhidistants on jõukohane kõigile, kavas ka noorte- ja lastedistantsid.

15. juulil on kalendris lausa kaks teistsuguseid elamusi pakkuvat võistlust.  Pajusi Mudajooks pakub ca 9 km pikkust mudast jooksupinnast  – mudas jooksmine on ütlemata mõnus! 

Samal päeval toimub Eesti esimene Swimrun, Pühajärve SwimRun Baltic Challenge.  12km pikkune võistlusdistants on samuti meeldivalt lühike võrreldes swimruni MM-võistluste 75km pikkuse trassiga.  Meenutuseks – swimrunil tuleb ujuda-joosta vaheldumisi ehk siis ujuda tossudes ja joosta ujumismärgades riietes. 

29. juulil Keila terviseradadel toimuv MyFitness Madness Final Race on 5km pikkune takistuskross.  Eelmine Madness toimus aprilli viimasel päeval, mil taevast tuli veel lund.  Juuli lõpus on lootust paremale ilmale ning võistlusemotsioongi suvisem.

Maastikujooksud

Eesootaval nädalavahetusel on kõik maastikujooksusõbrad oodatud Rõugesse.  1. juulil toimub Rõuge Trail Run, kus distantsid küll pikad (42km ja 84km), kuid pikk kontrollaeg võimaldab nt. maratonidistantsi läbida kasvõi kõndides.  Hea võimalus esimese maratoni proovimiseks looduskaunis maastikus.

2. juulil toimub sealsamas Võrumaa Pikamaajooksusarja järgmine etapp, Rõuge viie järve jooks (8,7 ja 3,8km), kus võimalik Lõuna-Eesti kaunist loodust nautida ka ilma väga higiseks saamata.

9. juulil toimub Narva Trail Run, kus võistlusdistantsid veelgi lühemad (3km), kuid mõnusaid künkaid ja maastikke igati piisavalt.

Kui sa juba Ida-Virumaal oled, siis proovi ära ka 12. juulil toimuv Pannjärve krossijooks.

15. juulil võiks kaardi pealt üles otsida Elva, kus uute korraldajate eestvedamisel toimub Elva Vapramäe jooks (6km, 2,6km).

Nädalapäevad hiljem, 23. juulil sea sammud Urvastesse, kus toimub järjekordne jooks ümber Uhtjärve (9km).

Juuli viimane nädalavahetus on samuti maastikujooksudest tiine.  29.07 võid teha lühikese ca 4km sutsaka ümber Väinjärve.  Samal päeval toimub Kurgjal Sakala Metsajooks (7km, 14km) ning Mispo Maastikumaraton (21km ja 42km).  Nimetatud võistlused pakuvad õigupoolest erineva pinnakattega jooksurada – on nii heinamaad, kõvakattega kruusateed kui metsaradu.  Ida-Virumaal on samal päeval jooks ümber Sinivoore mäe.

30. juulil on maastikujooksusõpradele pakkuda ka Iigaste metsajooks, Valgamaa jooksusarja järjekordne etapp.

Ent juulikuu suurimateks jooksuvõistlusteks on kahtlemata Järvejooksude sarja 2 etappi ning Võsul toimuv Südasuve Maraton.  8. juulil toimuv jooks ümber Pühajärve ning 30. juulil toimuv Suvejooks ümber Saadjärve on mõlemad hea korraldusega klassikalised jooksuvõistlused, kus on nii erinevat pinnast, lauget maad, kui künkaid. 

22. juulil toimuv Südasuve maraton (42km, 21km, 7,7km) kulgeb küll asfaldil, kuid siiski looduskaunil Lahemaal.  Vaid nimetatud võistluse poolmaratonidistants pakub väikest maastikusutsakat, kuid muidu on tegemist väga laugete jooksuvõistlustega, kus võid hea ilma korral ka oma rekordeid rünnata.

Maratonisõpradele kurvastuseks tuleb tõdeda, et Mulgi maraton jääb sel aastal ära.  Võistluse korraldajad on taas kord võtnud vaheaasta, et maraton 2018.a. korralikult ette valmistada.  Ent ega loodus tühja kohta ei salli – lisaks Rõuges, Kurgjal, Võsul toimuvatele maratonidele ja Ida-Virumaa Staadionimaratonile (18. juuli) võid selle distantsi läbida ka Võhma terviserajamaratonil (15.juuli), kus ringi pikkuseks vaid 620m, kuid mis see-eest täiesti tasuta jooksuvõistlus on.

Ent kahtlemata – jooksuvõistluseid on juulikuus teisigi ning kõige parema ülevaate pakutavast saad loomulikult Marathon100 kalendrist.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30