Uudised 26.09.2017
Autor

Keenia maratoonar vajub Varssavi maratonil 800m enne finišijoont kokku, meditsiinitöötajaid pole kusagil . . .

Uudise pilt

Pühapäeval toimunud 39. Varssavi maraton sai dramaatilise lõpu, kui enam kui kolmeminutilise edumaa sisse jooksnud Keenia maratoonar Recho Kosgei vajus 800m enne finišijoont nõrkusest kokku.  Keenia naisjooksja proovis asfaldilt tõusta, kuid ilmselgelt – jalad ei kuulanud enam maratoonari sõna.  Mõni hetk hiljem proovis Kosgeid aidata temast möödunud ning meeste arvestuses kümnenda koha saavutanud slovakk Marek Hladik, kuid ka tema ei suutnud Kosgeid jalule saada.

Samal ajal möödus Kosgeist ka seni teisel kohal püsinud Etioopia jooksja Bekelu Beji, kes pälviski Varssavi maratoni võidu tulemusega 2.35.08.

Kosgei katkestas.

Vahejuhtumi tõttu on saanud palju negatiivset tähelepanu Varssavi maratoni korraldajad, kes ei suutnud mitmete minutite jooksul keenialannat aidata.  Meditsiinipersonal saabus alles mitmeid minuteid peale Kosgei nõrkemist, vaatamata sellele, et kogu episood toimus finišijoone vahetus läheduses.

Eile teatasid Varssavi maratoni korraldajad, et ühe võistlusel osalenud ja rajal meelemärkuse kaotanud jooksja elu ei õnnestunudki meditsiinitöötajatel päästa.  Senini pole täpsemat infot elu kaotanud maratoonari päritolu, vanuse ja soo kohta teada antud.

Foto: Hernik Team, FB.  Fotol Kosgei ja tema taga jooksev võistluse võidu pälvinud Etioopia maratoonar.

Videolõiku Varssavi maratonilt näed siit.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30