Uudised 09.06.2017
Autor
Siim Ausmees

Laupäeval selguvad Tõrvas Eesti meistrid takistustega maastikujooksus

Uudise pilt

10. juunil toimub Mulgimaal II Tõrva Ekstreemjooks, mis on ühtlasi esimest korda toimuva Eesti Ekstreemjooksu karikasarja teiseks osavõistluseks. Võistluse käigus selguvad esmakordselt Eesti meistrid takistustega maastikujooksus (OCR).

Põhijooksu pikkuseks on 8km ning tegemist on klassikalise maastikujooksuga, mida ilmestavad mitmed looduslikud ja tehislikud takistused. Lühijooksu pikkuseks on 3km ning see on mõeldud kuni 2004. aastal sündinud noortele.
 
Ekstreemjooksu korraldamisel arvestatakse Tõrva piirkonna maastikulist eripära ehk jooksurada kulgeb läbi veekogude, üle mägede ja orgude, sekka metsa ja võsa. 

Võistluse käigus tuleb ronida, joosta, hüpata ja joosta ning ületada erinevaid looduslikke ja tehislikke takistusi. Võistlusrajale jääb ka Vanamõisa järve hüppetorn, kust võib aga ei pea alla hüppama.

Võistluse peakorraldaja Siim Ausmees selgitas, et Tõrva Ekstreemjooksule on oodatud eri vanuses jooksusõbrad, kes tahavad kogeda senisest teistmoodi kulgevat maastikujooksu. „Tänavuse Tõrva Ekstreemjooksu rada jääb üldjoontes samaks 2016. aasta võistlusega, kuid juurde tuleb erinevaid takistusi ning võistluse atraktiivsuse tõstmiseks on plaanis ka eraldi publikukatse gümnaasiumi staadionil,“ lisas Ausmees. 

Lisainfot võistluse kohta leiab https://www.sportos.eu/ee/et/ii-torva-ekstreemjooks/ . 

Eelregistreerimine võistlusele on küll lõppenud, kuid kohapeal saab ennast ja oma kaaslasi kirja panna kuni 30 minutit enne starti. Osavõtutasu sisaldab muuhulgas erikujundusega osalejamedalit, võistluse meenet ja kiibiga ajavõtmist. Finišis ootab kõiki lõpetajaid taastumisala erinevate jookide ja puuviljadega.

Kõikide osalejate vahel loosib Tartus tegutsev aia- ja metsatehnikamüüja Reginett välja Husqvarna akusae väärtusega 229€!
 
Auhinnatakse kõikide võistlusklasside kolme parimat osalejat ja kolme parimat võistkonda. Võistlusklasside võitjad on ühtlasi Eesti meistrid takistustega maastikujooksus.
 
Eesti Ekstreemjooksu karikasari jätkub 15. juulil toimuva Pajusi Mudajooksuga. Sarja viimane etapp, Saku Ekstreemjooks, toimub 5. augustil Harjumaal! Sarja kohta leiab infot aadressil http://multispordiliit.ee/eesti-ekstreemjooksu-karikasari-2017/ .
 
Tõrva Ekstreemjooksu peakorraldajateks on spordiklubi Meie Liigume ja Mulgimaa Spordiklubi koostöös Tõrva Linnavalitsuse, Tõrva Spordiseltsi ja Eesti Multispordi Liiduga.
 
Võistluse läbiviimist toetavad Tõrva Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Valgamaa Spordiliit, Hasartmängumaksu Nõukogu, Ikodor, Tarmeko, Reginett, Enervit, Tartu Mill ja Medita kliinik!

Eesti Ekstreemjooksu karikasari toimub Eesti Multispordi Liidu, spordiklubi Meie Liigume ja Pisisaare Spordiklubi koostöös.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30