Uudised 18.02.2018
Autor
Andres Kalvik

Maratoonar kavatseb Touri raja joostes läbida

Uudise pilt

Tour de France'i läbimine on paras katsumus jalgratturitele, kuid tänavu üritab 3329 kilomeetrit joostes läbida maratoonar Peter Thompson. Inglismaal Bournemouthis elav 32-aastane mees alustab oma teekonda 19. mail Noirmoutier-en-l’Îles - seitse nädalat enne rattureid - ja tal on plaanis läbida iga päev 30 miili, et jõuda Champs-Élyséele 29. juulil enne rattureid.

See tähendab, et Thompson on maanteel 70 päeva järjest, läbides seejuures kokku 27 000 tõusumeetrit nii Alpides kui ka Püreneedes.

Thompson on maratonimaailmas tuntud tegija. Ta on läbinud 44 päevaga 44 maratoni - igas Euroopa riigis üks. Katsumuse käigus kogus ta vaimse tervise heategevuskampaaniaks 19 000 naela. Ka seekord kogub ta raha organsatsioonile Mind and Liveability.

"Mitmed minu tuttavad kannatavad vaimse tervisega seotud probleemide käes. Mõned on üritanud ka endalt elu võtta, teised üritavad aga ravimite abil olukorda parandada. Alguses kogusin raha nende inimeste jaoks, varsti tekkis mul aga järjest rohkem küsimusi enda vaimse tervise kohta. Ka mina olen nende probleemidega silmitsi seisnud, kuid mitte nii tõsisel määral nagu minu tutvusringkond," rääkis Thompson.

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30