Uudised 14.01.2018
Autor
Andres Kalvik

Movistar kavandab Vueltal jõudemonstratsiooni

Uudise pilt

Movistari tegevjuht Eusebio Unzue ei välistanud võimalust, et meeskonna kolm staari Nairo Quintana, Alejandro Valverde ja Mikel Landa võtavad sel hooajal osa Vueltast. Tegemist oleks erakordse taktikaga, sest tavaliselt jagavad tiimid liidrid suurtuuride vahel ära.

"Kõik kolm võivad Vueltal startida," lausus Unzue eile toimunud Hispaania velotuuri esitlusel. "Me ei välista seda. Võistluskalender pole veel täielikult paigas, kuid on võimalus, et kõik kolm osalevad. Kindlasti kaks, võib-olla ka kolm."

Valverde on Vueltal sõitmisest huvitatud, sest esimese nädala jooksul väisatakse tema kodukohta Murciat. Ratturid külastavad ka Landa kodukohta Baskimaal. Vueltal on eriline koht ka 2016. aasta võitja Quintana südames. Tuur aitab neil ka valmistuda Innsbruckis peetavateks maailmameistrivõistlusteks.

Mullu jäi Valverde Vueltast kõrvale vigastuse tõttu. Quinatana puudus, sest oli eelnevalt osalenud Giro d'Italial ja Touril. Sky tiimi kuulunud Landa sõitis ka kahel esimesel suurtuuril. Movistari meestele peaks Vuelta sobima, sest etapid on väga mägised ja eraldistarti on kokku 40 km. "Tavaliselt on suurtuuridel kuus-seitse võtmeetappi, kuid Vueltal on neid 13-14," märkis Unzue.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30