Uudised 24.09.2017
Autor
Janek Oblikas

Narva Kreenholmi jooksu ja Narva jooksusarja võitsid Luna-Aleksandra Lagoda ja Dmitri Aristov

Uudise pilt

Eile toimunud Kreenholmi jooksuga lõppes viiest etapist koosnenud Narva jooksusari, mille võitsid ülekaalukalt Dmitri Aristov ja 12-aastane jooksutalent Luna-Aleksandra Lagoda.  Kumbki neist võitis neli võistlust viiest ning sellega kogutud 320 punkti tõid neile sarjas ülivõimsa võidu.  Meestest tuli sarja koondarvestuses teiseks Deniss Košelev ja kolmandaks Jan Golõnski, naistest järgnesid Lagodale Uljana Jurlova ja Olga Jakovleva.

Nii Aristov kui Lagoda olid sel nädalal juba ühe Ida-Virumaa jooksusarja võidu võtnud, nimelt olid nad parimad ka 36. Püssi Seeriajooksul.

Eilne Kreenholmi jooks oli unikaalne, kuna jooksurada kulges legendaarse Kreenholmi manufaktuuri territooriumil, mis hetkel suletud on.  Kreenholmi saarele lubati küll võistlejaid, kuid pealtvaatajaid manufaktuuri territooriumile ei lastud. 

Kreenholmi jooksu 6km pikkuse põhidistantsi võiduajaks märgiti Dmitri Aristovile 18.12,44.  Teisena lõpetas Ivan Podoljaka (18.43,48) ning kolmandana finišeeriski juba Luna-Aleksandra Lagoda (18.49,48).  Jan Golonski oli meestest kolmas (19.53,86).

Narva Kreenholmi jooksu korraldas Motus spordiklubi.  Kõiki Kreenholmi jooksu 6km tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

Foto: Juri Vsivtsev, Äkke spordiklubi

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30