Jooksmine 20.10.2017

Saaremaa Kolme Päeva jooksul võtsid liidripositsiooni Kaia Lepik ja Kaur Kivistik

Sügisestel rahvajooksudel võidult võidule liikunud Kaur Kivistik võttis tuttavaks saanud positsiooni sisse ka Saaremaa Kolme Päeva jooksul.  Eilse jooksuetapi võitnud Andi Noot täna starti ei asunud, mistõttu Kivistik jäi esikoha nimel konkureerima Ilja Nikolajeviga.  Eilne jõudude vahekord jäi paika ka tänaseks – Kaur Kivistik lõpetas Nikolajevist 35 sekundit varem ja kasvatas edumaa enne homset 49 sekundile.

Kivistiku võiduaeg tänasel 16,195km pikkusel lõigul 52.41, Nikolajevi tulemuseks 53.16,9.

Ilja Nikolajev ja Kaur Kivistik tänase etapi finishis

Kolmanda-neljanda koha heitlus oli märksa tasavägisem, lõpuks edestas Mark Abner Marek Nõmme vaid sekundiga. Ajad täna 55.14,2 ja 55.15,9.  Kokkuvõttes säilitas Marek Nõmm oma kolmanda positsiooni, kuid üldarvestuses jääb temast vaid sekundikümnendiku kaugusele täna viiendana finišeerinud Marti Medar.  Mark Abner on üldarvestuses viies ning Raido Mitt kuues.

Ka naiste arvestuses vahetus täna liider.  Kaia Lepik (fotol) oli tänasel etapil neljandana lõpetanud Liis-Grete Arrost neli ja pool minutit kiirem ning võttis ka juhtpositsiooni.  Kahe päeva kokkuvõttes tõusis teiseks Anastasia Zakharova Venemaalt, kuid tema kaotus Lepikule on juba ligi kolm minutit. Kolmandana jätkab Liis-Grete Arro.

Kõiki tänase etapi tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.