Uudised 10.09.2017
Autor
Stella Täht

SEB Tallinna maraton võideti kiireima Balti riikides ja Põhjamaades joostud maratonitulemusega!

Uudise pilt

Täna kell 9 hommikul startinud Baltimaade suurima maratonijooksu võitis keenialane Kiprotich Kirui (all fotol, fotod: Elen Valli).  Kirui tulemus 2.09.22 on kiireim Balti- ja Põhjamaades joostud maratonitulemus.  Loomulikult on tegemist ka uue Tallinna maratoni rekordiga. SEB Tallinna Maratoni senine rekord oli aastal 2012 joostud 2:12.56.

Teisena lõpetas samuti Keenia esindaja Dickson Terer ajaga 2:17.30, jättes kolmandaks kaasmaalase Robert K. Magut, kelle lõpuaeg oli 2:21.20.

Üldarvestuses neljandana lõpetanud Läänemaa kergejõustikuklubi esindaja Argo Jõesoo võitis Eesti meistritiitli maratonis isikliku rekordiga 2 tundi 28 minutit ja 15 sekundit. Jõesoo finišeeris lai naeratus näol ja rõõmustas meistritiitli üle: “Olin 30 kilomeetrini isegi 2 tunni 26 minuti graafikus, mille olin endale käe peale märkinud. Kuigi tempo lõpuks langes, siis jäin jooksuga ikkagi rahule – isiklik rekord ja Eesti meistritiitel, see on võimas.”

Eesti meistrivõistluste arvestuses sai hõbemedali Raivo Alla Sparta spordiseltsist ajaga 2:30.46 ning pronksmedali klubikaaslane Taavi Tambur tulemusega 2:31.38 (samuti uus isiklik rekord).

Naistearvestuses sai SEB Tallinna Maratoni võidu ja Eesti meistritiitli Sparta spordiklubi esindaja Olga Andrejeva (all fotol) ajaga 2:51.06. “Alustasin koos Moonika Pilliga ja tundsin, et mul on jõudu. Aga viimased 9 kilomeetrit olid rasked, mõlemad sääred tõmbasid krampi ja pidin oma tehnikat muutma. Siiski tempo kadu ei olnud liiga suur ja jäin väga rahule, ma ei oodanud endast täna sellist tulemust.”  Andrejeva tulemus on ka tema uus isiklik rekord.

Teise koha võitis Moonika Pilli spordiklubist Jooksupartner ajaga 2:53.21. Moonikal lõi Rocca-al-Mare Vabaõhumuuseumi pehmel ja porisel pinnasel välja Ülemiste järvejooksul kukkumisel tekkinud vigastus, mis ei võimaldanud seejärel kirkaima medali heitlusse enam sekkuda.

Üldarvestuses oli naiste seas kolmas soomlanna Ulla Huopaniemi ajaga 3:02.18 ning neljas Lilian Raspelile tulemusega 3:03.11.

Eesti meistrivõistluste arvestuses pälvis pronksmedali Klarika Kuusk (sünd. 1970), kes püstitas tulemusega 3.03.52 ka uue omavanuste Eesti rekordi!.

Uue Guinnessi rekordi püsitas Tallinna maratonil Marti Medar, kes läbis 42,2km pikkuse maratonidistantsi kahte korvpalli põrgatades tulemusega 3.54.16  Varasem rekord pärineb 2015. aastast, kui Londoni maratonil jooksis britt Jerry Knox ajaks 4 tundi 10 minutit ja 44 sekundit.  

Selline ettevõtmine kujunes parajaks katsumuseks, millest andis märku ka Medari porised jalad ja verised käed.  Porisel ja ebatasasel Vabaõhumuuseumi lõigul kaotas Marti korduvalt palli üle kontrolli, kuid võttis seejärel pallid uuesti kätte ning jätkas samalt kohalt edasiliikumist. Nimelt pidi reeglite järgi palli kaotamisel samast kohast uuesti alustama, mistõttu Marti hinnangul kadus paarile kruusakilomeetrile üle 10 minuti. 

Kõiki SEB Tallinna maratoni suurepäraseid maratonitulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

Kui olid isegi täna rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse kohta.

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30