Uudised 10.06.2017
Autor

Seitsmendat korda toimunud Narva Energiajooks püstitas uue osavõturekordi

Uudise pilt

Täna toimunud Ida-Virumaa suurima rahvaspordisündmuse Narva Energiajooksu raames peetud Eesti meistrivõistlused poolmaratonis võitsid Roman Fosti ja Lily Luik. Seitsmendat korda toimunud Energiajooksul lõi kaasa rekordiliselt neli ja pool tuhat liikumisharrastajat.

Poolmaratoni distantsil tuli Eesti meistriks ja Narva Energiajooksu võitjaks Eesti parim maratonijooksja Roman Fosti Sparta Spordiseltsist, kes läbis 21,1 kilomeetri pikkuse distantsi ajaga 1:07:53. Üldarvestuses teisele kohale tuli Nikolai Volkov Venemaalt, ajaga 1:08.48. Eesti meistrivõistluste hõbemedali ja üldarvestuses kolmanda koha võitis Raido Mitt Spordiseltsist Sparta, tulemusega 1:08.56, edestades Eesti mesitrivõistluste arvestuses pronksmedalile tulnud klubikaaslast Raivo Allat vaid kuue sekundiga.

"Tänane jooks algas mõnusalt, kergelt," kommenteeris Roman Fosti oma tänast võistlust.. "Eesmärk oli joosta maratonirütmis koos klubikaaslastega, aidata neil isiklik rekord joosta. Arvasin, et 1.08 on vaja võiduks joosta, kuid tõusudel hakkasid klubikaaslased juba maha jääma."

Kõrvalmärkusena olgu lisatud, et nii Eesti meistrivõistluste hõbedale tulnud Raido Mitt kui pronksi võitnud Raivo Alla püstitasid poolmaratonis oma uue isikliku rekordi.

"Jätkasin enda rütmis. Võistluse teises pooles tundsin, et pulss tõuseb ja jalad muutusid raskemaks. Treeningrütm on juba MM-võistluste peale mõeldes üles ehitatud, kerge ei olnud, kuid mõnusalt sai pingutada täna."

"Järgmisel nädalal jätkuvad treeningud juba kõrgmäestikulaagriga ja see lõpeb kolme nädala pärast Davosis tugeva pingutusega.  Seejärel tulen tagasi Eestisse, kus ootab loodetavasti põnev duell Tiidrekuga 5000m Eesti meistrivõistlustel."

Poolmaratonis domineeris Sparta Spordiselts, kelle jooksjad vallutasid Eesti Meistrivõistlustel neli esimest kohta. Sparta jooksuklubi treener Ahto Tatter säras autasustamisel nagu Narva kümnenda juuni päike ja lisas, et ju on treeningud täkke läinud.

Naiste poolmaratonis sai Narva Energiajooksul esikoha ja poolmaratoni Eesti meistritiitli Lily Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ajaga 1:19:56. Teise koha võitis Kaisa Kukk klubist Treeningpartner, kes läbis distantsi ajaga 1:21.24. Pronksmedal läks Sparta Spordiseltsi jooksjale Marion Tibarile, kelle aeg oli 1:22:27.

"Minu jaoks oli tegu hästi raske jooksuga," iseloomustas oma võistlust Lily Luik. "Ilm oli ka küllaltki palav. Ise lootsin kiiremat aega, täna ei läinud nii hästi kui lootsin. Organism oli väsinud ja jalad ei olnud kerged. Väike haiguse vimm oli võib olla nädala algusest sisse jäänud. 1.18 sisse oleks täna tulemus võinud tulla, siis oleks rahule jäänud.". 

Lily võistluskalendris on järgmiseks suuremaks etteasteks Soomes võistkondlik EM, kus ta on stardis tõenäoliselt 5000m distantsil.  Seejärel ootavad ees juba Londoni MM-võistlused.

Narva Energiajooksu seitsme kilomeetri pikkusel distantsil olid kolm kiiremat meest Mihhail Semenenko Venemaalt, Deniiss Košelev Sillamäelt ja Rainer Kravets klubist Prorunner. Naiste parimad olid sel distantsil vaid kolmeteistkümne aastane Luna-Aleksandra Lagoda Spordiklubist Mitš, Minna Kuslap klubist Jooksupartner ja Merill Mägi Sparta spordiseltsist.

Ida-Virumaa ajaloo suurimast rahvaspordisündmusest võttis osa tervelt 4500 spordisõpra. Kohal olid osalejad kõigist Eesti maakondadest ja kaheteistkümnest välisriigist, arvukalt oli osalejaid Narvast ja teistest Ida-Virumaa piirkondadest. Esindatud olid mitmed spordiklubid, koolid ja töökollektiivid. Narva Energiajooksul osales ligi 500 Eesti Energia töötajat koos kaaslaste ja lastega. Koos teistega finišeerisid Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ja Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo.

Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter tõdes, et tunneb head meelt selle üle, et Energiajooksust on kujunenud erilise auraga spordiüritus, kus toob Narva Eesti parimad jooksjad ja tuhanded tervisespordi harrastajad. „Suur rõõm on toetada ja võtta osa üritusest, mis on võitnud Eesti jooksuhuviliste seas kindla poolehoiu. Kuigi Narva Energiajooksu puhul on tegemist võistlusega, kaotajaid siin täna pole. Kõik, kes läbisid valitud distantsi, on võitjad. Loodan, et igaüks sai tänasest päevast hea emotsiooni, võimsa energialaengu ja innustuse jätkata tervislike eluviiside harrastamist ka edaspidi,“- lisas Hando Sutter.

Narva Energiajooks on Eesti Energia, Narva Linnavalitsuse, Kultuuriministeeriumi ja Spordiürituste Korraldamise Klubi algatusel loodud sündmus, mille eesmärk on innustada inimesi tervisespordiga tegelema ning tõsta Ida-Virumaa tähtsust Eesti kultuuri- ja spordimaastikul. Narva Energiajooksu aitab korraldada Eesti Energia, kes on ka ürituse peasponsor.

Kõiki Narva Energiajooksu 21km tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit ja 7km tulemusi siit.

Foto poolmaratoni stardist – autor Elen Valli

Kui olid täna ise ka Narva Energiajooksul, siis anna omapoolne hinnang võistluse kohta.

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30