Jooksmine 20.01.2018

Sergei Rjabõškin püstitas uue Eesti tipptulemuse sisemaratonis

Sergei Rjabõškin (Sparta) võitis Tondiraba Sisemaratoni uue Eesti tipptulemusega sisemaratonis.  Rjabõškin läbis 167 ringi Tondiraba jäähallis tulemusega 2.45.38.  Senine tipptulemus kuulus Veiko Sulevile (2.54.39, 2016).

Vaatamata üliheale tulemusele mõnevõrra ebaharilikul jooksumaratonil ei tulnud võit Rjabõškinile kergelt.  Stardipaugu kõlades moodustus juba esimesel ringil kahest võrdsest jooksjast koosnev liidergrupp.  Rjabõškinile  pakkus tugevat konkurentsi tugev Leedu jooksja Ernestas Vedeikis, kes on kuulsust kogunud eeskätt ultramaratoonarina.  Vedeikise 24-tunni jooksu rekord on näiteks 217,486km, 100km on mees läbinud 8.25-ga ning ka täna oli Vedeikise eesmärgiks eeskätt kõva tulemus kuue tunni jooksus.

Kand-kannas läbisid Rjabõškin (ülal fotol) ja Vedeikis 252m pikkuseid ringe 56-58 sekundiga ning sisemaratonile iseloomulikult tuli igal ringil mööduda mitmetest aeglasematest jooksjatest.  Seetõttu läbisid nimetatud jooksjad 42,195km pikkuse distantsi asemel vähemalt kilomeetri võrra pikema võistlusmaa.

Võistluse teises pooles suutis Rjabõškin Leedu jooksja ees väikese vahe sisse joosta – Vedeikise (ülal fotol) esialgne tulemus 2.50.58 jäi võidutulemusele alla viie minutiga.

25-aastasele Rjabõškinile oli Tondiraba Sisemaraton alles jooksjakarjääri teine täispikk maraton.  Maratonidebüüdi tegi ta Eesti Maastikumaratonil, mille läbis tulemusega 3.20.16.

Kolmandana lõpetas uue isikliku rekordi püstitanud Indrek Tikva (fotol). Oma 51.-le maratonile startinud Tikval jäi ihaldatud kolme tunni piirist küll üks minut puudu, kuid senine, Tartu Linnamaratonil joostud tipptulemus paranes kahe minutiga. Tikva ajaks 3.01.06.

Naistest oli maratonis kiireim Siiri Pilt tulemusega 3.40.17.

Siiri võitis suure edumaaga järgmiste naisjooksjate ees.

Tatiana Sviridova oli teine (3:53:05) ning Liina Kesamaa kolmas (3.54.29, ülal fotol).