Jooksmine 29.07.2017

Suvejooksu ümber Saadjärve võitsid Raivo Alla ja Olga Andrejeva

Raivo Allale pikad distantsid sobivad – DFDS Järvejooksude esimesel etapil, 6,6km pikkusel Harku järve jooksul tuli kolmas koht.  Pühajärvele tegi Alla juuli alguses tiiru peale paremuselt teise tulemusega.  Nüüd, 16,9 kilomeetri pikkusel Suvejooksul ümber Saadjärve tuli lõpuks ka esikoht ning selge edumaaga järgmiste ees.

Raivo Alla läbis võistlusmaa 56 minuti ja 18 sekundiga, tegemist on ka neljandat korda toimunud võistluse uue rajarekordiga.  Mullune Priit Lehismetsa võidutulemus oli enam kui minuti võrra sellest nõrgem.

Rauno Laumets läbis distantsi tulemusega 56.58 ning vahetas mulluse neljanda koha täna teise positsiooni vastu.

Kolmas oli eilsel Holstre-Paistu maanteejooksul samuti kolmanda koha saavutanud Taavi Tambur (58.00).

Neljandana lõpetas Tõnu Lillelaid, viiendana Sander Jürs, kuuendana Jaanus Kallaste ning seitsmendana vanameister, 49-aastane Vjatšeslav Košelev.

Naistest jooksis senise rajarekordi üle eile Holstre-Paistu jooksu võitnud Olga Andrejeva.  Tulemusega 1.04.38 lõpetanud Andrejeva oli täna ülivõimas, teiseks tulnud Jekaterina Patjuk kaotas Andrejevale ligi 1,5 minutiga (1.06.02).

Naistest pääsesid esimese kuue sekka veel Kaisa Kukk, mullune võitja Moonika Pilli, Katrina Stepanova ja Minna Kuslap.

Järvejooksude sarja liidriks on peale tänast võistlust meeste arvestuses samuti Raivo Alla ning naistest Kaisa Kukk.

Kokku oli täna põhidistantsil rajal 437 jooksjat.

Saadjärve jooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

Kui olid isegi stardis, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.  Kommentaarid teretulnud.