Jooksmine 04.07.2017
Janek Oblikas

Tiidrek Nurme tuli Cedar Rapidsis, USA-s toimunud võistlusel teiseks kaotades vaid tugevale keenialasele

USA-s Londoni MM-võistlusteks valmistuv Tiidrek Nurme tegi eile, Ameerika iseseisvuspäeval kontrollvõistluse Cedar Rapidsis.  Iowa osariigis toimunud 8km pikkusel võistlusel tuli Nurme tulemusega 23.53 teiseks.  Võistluse võitis Keenia jooksja Evans Kigen Kirui, kes edestas Tiidrekut 11 sekundiga.

Kirui ja Nurme on võrreldava tasemega jooksjad, 24-aastase keenialase isiklik rekord poolmaratonis on 1.02.08, Nurme on sama distantsi läbinud minuti võrra aeglasemalt (1.03.13).

Distantsi esimese poole läbis Nurme üheksast jooksjast koosnevas liidergrupis.  Eesti jooksja sõnutsi joosti distantsi esimene pool üllatavalt aeglaselt, mida näitavad ka vaheajad.  Edasi-tagasi rajal toimunud võistluse esimesed 4km läbisid jooksjad 12.28-ga, teise poole läbisid liidrid enam kui minuti võrra kiiremini.

„Hoolimata treeningutest väsinud lihastest suutsin võistluse teise poole läbida keskmise kilomeetriajaga 2.51,2,“ kommenteeris Tiidrek eilset võistlust oma blogis. Võistlusele eelnenud nädala treeningmahuks oli Tiidrekul 150km, mille sisse jäi ka kaks tugevamat treeningut.

Nurme naaseb Eestisse kergejõustiku meistrivõistlusteks, kus ta plaanib osaleda 5000m jooksus.