Uudised 10.01.2018
Autor
Andres Kalvik

Touri direktor selgitab, mille alusel vabapääsmeid jagati

Uudise pilt

Kuigi Tour de France'i wild card'i omanikud - õnnelike sekka kuulus ka Rein Taaramäe tööandja Direct Energie - avalikustati selle nädala alguses, oli eestlase leivaisa pääs aasta tähtsaimale võistlusele asjatundjate sõnul ammu kindel hoolimata sellest, et legendaarne Thomas Voeckler lõpetas karjääri ja sprinter Bryan Coquard kolis Vital Concepti ridadesse. Nimelt algab Tour Vendée piirkonnas, kus baseerub ka Direct Energie. Teiseks soosivaks teguriks oli Lilian Calmejane etapivõit mullusel jõuproovil.

Asjaolu, et Tour külastab ka Britannia piirkonda, andis eelise Fortuneo-Samsicile. Vähetähtsaks ei saa pidada ka asjaolu, et tiim värbas enda ridadesse mullu kaks etappi võitnud, mägedekuningaks tõusnud ja kokkuvõttes kümnendana lõpetanud Warren Barguili. "Regionaalne aspekt oli oluline. See on esimene kord kümne aasta jooksul, kui Tour külastab kõiki Britannia piirkondi," selgitas Touri juht Christian Prudhomme. "Loomulikult on Fortuneo-Samsici suurim tugevus nende uus liider Barguil. Ta on supervõitleja ja toob sõõmu värsket õhku."

Pro Continentali edetabeli kahe esimese klubi Wanty-Groupe Gobert' ja Cofidise kutsumine oli loogiline käik ning seetõttu jäi valikust välja Vital Concept. "Otsuse langetamine oli raskem kui varasematel aastatel, sest Pro Continental tasemel teeb kaasa viis Prantsuse klubi," rääkis Prudhomme. "Tahame anda teise võimaluse Cofidise sprinterile Nacer Bouhannile, kes on võitnud etappe Giro d'Italial, Vueltal, Dauphinél ja Pariis-Nice'il, kuid mitte kunagi Touril. Cofidis teab, et neil on vaja uut värskust ja seetõttu toodigi Cédric Vasseur mäned┼żeriks."

Wanty-Groupe Gobert pani mullu Tourile välja debütantidest koosneva koosseisu ja kõik üheksa meest jõudsid Pariisi. Klubi parimana sai Guillaume Martin kokkuvõttes 23. koha.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30