Uudised 08.11.2017
Autor
Janek Oblikas

Triatloni olümpiavõitja võtab sihikule maratoni OM-kulla

Uudise pilt

Triatlon on ala, millele sageli eelneb rattasõidu või jooksmisega tegelemine.  Seda, kui edukalt on võimalik vastupidi liikuda, näitab juba lähitulevik – nimelt on Rio olümpial triatlonis kulla võitnud Gwen Jorgensen võtnud eesmärgiks võita järgmine kuld Tokio OM-il just nimelt maratonis.

30-aastane Jorgensen on triatlonis rohkete tiitlitega pärjatud atleet – olümpiavõitja, maailmameister, USA meister.  Jorgensen on korduvalt näidanud, et suudab kiirelt joosta – Rio OM-il oli ta triatloni 10km jooksuetapil tulemusega 34.09 kõige kiirem. 

Vaid neli kuud peale olümpiavõitu lõi Jorgensen kaasa New Yorgi maratonil, kus saavutas tulemusega 2.41.01 naiste arvestuses 14. koha. Maratonile eelneval nädalavahetusel oli Jorgensen osalenud kolmepäevasel triatlonivõistlusel Hawail ning olümpiamängude ja maratoni vahele jääv aeg oli kahtlemata korralikuks ettevalmistaks ebapiisav – tema pikim jooksuots enne New Yorki oli 25km

Ent Jorgensen oli vaatamata sellele oma tulemuses pettunud.

Käesoleval aastal sai Gwen Jorgensen emaks, mis tähendas ka treeningpausi ning aega mõelda tuleviku üle.  Jorgenseni otsus üllatas triatlonimaailma.  Mida Jorgensen suudab saavutada maratonirajal, näitab juba lähitulevik, kuid ambitsioonikatest eesmärkidest ameeriklannal puudust ei ole.  Jorgensen on seadnud sihiks võita üks Marathon Majors sarja kuuluv maraton (Berliin, London, Boston, Chicago, New York, Tokio) ja tulla samal distantsil 2020.a. olümpiavõitjaks.

Foto: Gwen Jorgensen, Facebook

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30